فارس

استاندار فارس: موفقیت سند فرهنگی استان در گرو همفکری و هماهنگی است


به گزارش ایرنا،عنایت‌الله رحیمی، چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی، با اشاره به تدوین سند فرهنگی استان‌ و مباحث و اهداف در نظر گرفته شده در آن افزود: موضوع فرهنگ و تحول در آن باید از تک تک افراد جامعه آغاز شود و این روند با توجه به نگاه‌های متعالی در این حوزه ارزشمند است.
وی، با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب تصریح کرد: تعالی انسان هدف اصلی این بیانیه است و این هدف ترسیم شده در سند فرهنگی کشور باید به مرحله اجرا برسد.
او اظهار داشت: وجود برنامه و سند، نقشه راه را برای حرکت و فعالیت متولیان مشخص می‌کند و در این راستا نیز باید ارزیابی و نظارت مستمری وجود داشته باشد.
استاندار فارس افزود: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی در سند فرهنگی دیده شده و باید پس از اقدام و اجرای این سند، باز طراحی‌های لازم نیز انجام شود.
رحیمی گفت: قطعا با تعیین وظایف مشخص هر دستگاه و تخصیص اعتبارات لازم برای آن، از دغدغه‌های اجرایی کاسته خواهد شد.

معرفی اعضای جدید اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی استان فارس
در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس در سالن شهید قاضی استانداری فارس، اعضای جدید اتاق فکر (کارگروه علمی پژوهشی) این شورای معرفی شدند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، محمد رضی حدائق، رضا جاویدی، مصطفی مشفقیان، محسن جاجرمی زاده، سید سعید زاهد زاهدانی، سید حسین حقایقی، معصومه جعفری، زهرا یقطین و غلامرضا خوش اقبال در این آیین‌ حکم یک ساله عضویت در این اتاق فکر خود را از آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس دریافت کردند.
بررسی روند تدوین سند نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس، بحث و بررسی درخصوص ساختار و آیین نامه داخلی شورای فرهنگ عمومی فارس و راه‌اندازی پردیس شرکت‌های  هنربنیان و فرهنگ‌بنیان ذیل جهاد دانشگاهی فارس از مصوبات جلسه چهارشنبه شورای فرهنگ عمومی استان فارس بود.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن