اصفهان

استفاده شهروندان از دوچرخه سبب کاهش ترافیک شهر اصفهان می‌شود

[ad_1]

سرهنگ محمدرضا محمدی، روز یکشنبه در مراسم رونمایی از تجهیز ناوگان خودرویی و موتوری پلیس راهنمایی و رانندگی کلانشهر اصفهان در میدان امام حسین(ع) این شهر پیشنهاد داد که شهروندان بجای استفاده از خودروی تک‌سرنشین، از دوچرخه برای رفت و آمد روزانه خود استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه پلیس راهور در چارچوب قانون جمهوری اسلامی ایران از دوچرخه سواری حمایت می‌کند، اظهار داشت: شهرداری اصفهان با در نظر گرفتن نکات ایمنی و استاندارهای لازم خیز بلندی را برای احداث ۷۷۷ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در شهر اصفهان برداشته است که ما از آن حمایت می‌کنیم.
رییس پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به افزوده شدن تجهیزات جدید به ناوگان پلیس راهور ادامه داد: وساط نقلیه‌ای که امروز به ناوگان پلیس راهور افزوده شد از اعتبارات سال گذشته شهرداری خریداری شده و قرار است بازهم به تجهیزات این ناوگان در آینده افزوده شود.
وی روانسازی ترافیک، کاهش تصادفات و رضایتمندی شهروندان را از نتایج تجهیز پلیس راهور دانست و افزود: نفع و خیر این اقدام به شهروندان اصفهان خواهد رسید.
سرهنگ محمدی همچنین از شهروندان خواست مقررات منع تردد در شهر از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد را برای حفظ سلامت خود و آحاد جامعه رعایت کنند.
وی تصریح کرد: حضور، برخورد و اعمال قانون همکاران راهور در راستای حفظ سلامت و ایمنی مردم است که انتظار می‌رود رانندگان و سرنشینان خودروها و وسایط نقلیه، قوانین راهنمایی و رانندگی را در کلانشهر اصفهان مراعات و اجرا کنند.
به گزارش ایرنا، شهرداری اصفهان با در اختیار قراردادن ۱۶ دستگاه خودروی ۲۰۷، ۲۲ دستگاه موتورسیکلت و ۴۰ دستگاه دوچرخه، ناوگان پلیس راهنمایی و رانندگی کلانشهر اصفهان را تجهیز کرد و صبح یکشنبه مراسم رونمایی از آن برگزار شد.
همچنین پنج دستگاه خودروی “وَن” برای افراد دارای معلولیت خریداری و ساختمان جدید مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری اصفهان افتتاح شد.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن