فارس

ایجاد نگارخانه، مطالبه هنرمندان در اقلید فارس

به گزارش خبرنگار ایرنا، این موضوع پنجشنبه در نشست مسئولان انجمنهای فرهنگی هنری وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اقلید با نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی مطرح و دیگر مشکلات فعالان این حوزه بررسی شد. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقلید در این جلسه گفت: مهمترین دغدغه هنرمندان، نبود یک مکان مناسب جهت فعالیت های هنری است.

فاطمه سادات رسولی ادامه داد: ایجاد یک سالن پلاتو و نگارخانه کمک شایانی به پرورش استعداد و ارائه آثار علاقه مندان و جوانان اقلیدی است.

وی با اشاره به مکان یابی غلط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محیطی با دسترسی مشکل برای شهروندان افزود: امیدواریم با حمایت‌های مسوولان و همچنین پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مکان مناسب تری برای این اداره در نظر گرفته شود.

در ادامه این جلسه مسئولان انجمن ها نیز به بیان نظریات خود پرداختند که تجهیز سالن آمفی تئاتر، ایجاد بازارچه های فصلی برای ارائه صنایع دستی، پشتیبانی بهتر صندوق اعتباری هنر از هنرمندان، از خواسته‌های آنان بود.

ایجاد نگارخانه، مطالبه هنرمندان در اقلید فارس

در ادامه این نشست نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت: هنرمندان قشر محجوب به حیا هستند و کمتر مشکلات خود را فریاد می‌زنند.

 مسلم صالحی افزود: هنر در این شهرستان مورد کم مهری قرار گرفته است؛ وظیفه خود می‌دانیم در حمایت از هنر و هنرمندان این شهرستان تلاش بیشتری کنیم.
وی در جهت رفع مشکل کمبود نگارخانه گفت: مدل مشارکت مالی می تواند یکی از راه حل های این مشکل باشد.
صالحی افزود: کمک از مجموعه‌های صنعتی برای همکاری در ساخت فضاهای فرهنگی‌هنری که از مسئولیت‌های اجتماعی مدنی آنان است و در قانون نیز تعریف شده است راه‌گشاست.
وی ابراز امیدواری کرد در رایزنی با صنایع شهرستان در مشارکت در ساخت سالن پلاتو و نگارخانه در آینده نزدیک این مشکل مرتفع شود.

انجمن‌های ادبی، عکس و فیلم، خوشنویسان، هنرهای تجسمی، موسیقی، نمایش، نویسندگان و روزنامه‌نگاران در این شهرستان فعالیت می کنند.
شهرستان اقلید در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن