فارس

بادام اقلید فارس، روانه بازار شد

[ad_1]

سید علی آقا میرطالبی، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برداشت بادام در این شهرستان از اواخر مردادماه آغاز می شود و تا نیمه اول مهرماه ادامه دارد که از هر هکتار باغ بادام دیم حدوداً  یک هزار و ۲۰۰کیلوگرم و باغ آبی افزون بر ۲هزار و ۵۰۰ کیلوگرم بادام برداشت می شود.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی های انجام شده، انتظار می رود بیش از هشت هزار تن از این محصول برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.  

میرطالبی گفت: شهرستان اقلید با دارا بودن ۱۱ هزار و ۳۰۰ هکتار باغ دیم و افزون بر ۳۰۰ هکتار باغ آبی بادام، رتبه اول از نظر سطح زیر کشت و میزان تولید را دارد.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید ادامه داد: رقم های بادام کشت شده در شهرستان شامل شاهرودی ۷و ۸ و۱۲ دیرگل و ارقام محلی است.  
این مقام مسوول اظهار کرد: بیشترین سطح کشت باغ های بادام شهرستان در شهرهای سده و دژکرد است که بیشتر به صورت دیم کشت شده است.

 میرطالبی ابراز کرد: شرایط توپوگرافی، بارندگی مناسب، رعایت اصول باغداری از جمله استفاده از روش های بیولوژیک در مبارزه با آفات و بیماری ها، رعایت بهداشت باغ و حذف علف های هرز، شخم خلاف شیب و ذخیره بهتر رطوبت از مهمترین دلایل موفقیت باغداران در تولید بادام است که علاوه بر عملکرد مناسب موجب تولید محصولی باکیفیت شده است.

شهرستان اقلید با اقلیم سرد و کوهستانی و دارا بودن دشت های حاصلخیز نمدان، بکان و آسپاس در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن