خوزستان

بخش چهارم کرونا بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

دکتر ناصر امیرپور شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در بندر ماهشهر بیان کرد: تداوم وضعیت قرمز و افزایش چشمگیر تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا، باعث تکمیل بخش‌های کرونایی این بیمارستان شد، لذا با هدف کاهش ازدحام بیماران در اورژانس تنفسی، رفاه حال بیماران، مدیریت بهینه‌ی تخت‌های بستری و ارایه خدمات درمانی مطلوب‌تر، بخش بستری موقت بیماران(کرونا ۴) با ظرفیت ۱۰ تخت تجهیز و راه‌اندازی شد. 

وی ادامه داد: بخش چهارم کرونا برای بیمارانی در نظر گرفته شده که فقط نیاز به تزریق روزانه دارو از جمله رمدسیور دارند، ولی اندیکاسیون قطعی برای بستری ندارند.

رییس بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر افزود: این بیماران با تشکیل پرونده‌ی بستری موقت، پذیرش می‌شوند و پس از دریافت داروی مورد نیاز، به طور موقت ترخیص می‌شوند و روز بعد مجدد برای دریافت دارو به بخش مراجعه می‌کنند. 

 امیرپور گفت: تاکنون حدود ۷۲ درصد از ظرفیت تخت‌های بستری این بیمارستان در قالب سه بخش بستری عادی، یک بخش بستری موقت و یک بخش بستری مراقبت ویژه (آی.سی.یو) در مجموع با ظرفیت ۹۲ تخت به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر از ابتدای شروع اپیدمی کرونا تاکنون به بیش از هفت هزار و ۹۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا خدمات بهداشتی – درمانی ارایه داده است که از این تعداد ۲ هزار و ۱۴۴ نفر در بخش‌های کرونا بستری شده‌اند؛ بیش از ۶۰ درصد افراد بستری شده از بیماران غیرشرکتی بوده‌اند.

امیرپور، از مردم خواست تا شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و از تردد غیرضروری در سطح شهر بپرهیزند تا از سرعت چرخه‌ی انتشار ویروس کاسته شود.

رییس بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین عوامل ابتلا به کرونا، عادی‌انگاری از سوی مردم است که امیدواریم مردم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به کادر درمان کمک کنند.

بندر ماهشهر در جنوب خوزستان و در فاصله‌ی ۱۰۰ کیلومتری از اهواز واقع شده است و هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن