اجتماعیسلامتسیاسی

بیمارستان ایرانیان دبی توسط امارات تعطیل شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از تعطیلی بیمارستان ایرانیان دبی به دلیل کارشکنی های دولت امارات خبر داد.

محمد ابراهیم رضایی (عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی) گفت: بیمارستان ایرانیان دبی سابقه بسیار طولانی دارد و خدمات بسیاری را چه به ایرانیان مقیم دبی و چه به اهالی خود دبی ارائه می‌کرد. در سال‌های اخیر که کشور امارات در حلقه عربستان و آمریکا ایفای نقش می‌کند، مواضع ضد ایرانی بسیاری گرفت از جمله اینکه تلاش کرد تا این بیمارستان که صرفا کار خدماتی انجام می‌داد را تعطیل کند.

وی با بیان اینکه امارات هیچ دلیلی برای تعطیلی بیمارستان ایرانیان دبی نداشت، تصریح کرد: این بیمارستان که سمبل خدمت و ارتباط دو ملت بود با بغض و عداوت امارات تعطیل شد و تدابیرشان به گونه‌ای است که ایران را تحت فشار قرار دهند که یا این مکان تعطیل و یا به دولت امارات واگذار شود.

وی یادآور شد: با تعطیلی این بیمارستان هم ایرانیان مقیم دبی و هم سایر افرادی که در آنجا ساکن هستند از خدمات این بیمارستان محروم شدند.

به گزارش پرشیا دایجست، پیش از این در ۲۷ آبان روابط عمومی جمعیت هلال احمر ایران در اطلاعیه ای عنوان کرده بود: «اداره بهداشت دوبی در نامه‌ای رسمی از تمامی شرکت‌های بیمه‌ای خواسته است تا ارائه خدمات به بیمارستان ایرانیان دبی را متوقف کنند.»

در این اطلاعیه آمده بود: «اجازه ندادن به پزشکان ایرانی برای فعالیت در بیمارستان، عدم صدور یا عدم تمدید روادید کارکنان ایرانی و اخلال در روند اداره بیمارستان در دو سال گذشته، به اشکال مختلف شدت گرفته است.»

منبع : ایلنا


اخبار ایران و جهان را در بازتاب نو دنبال کنید.

اگر علاقه دارید تا از سوژه هایی که در اطرافتان اتفاق می افتد با دوربین یا حتی موبایل خود عکس و فیلم تهیه کنید می توانید سوژه های خود را از طریق صفحه ارسال خبر به خبرگزاری بازتاب نو ارسال نمایید.

 

لینک کوتاه
5/5 ( 1 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن