استان هااقتصادیتولید و تجارتگیلان

تولید خاویار در آستارا با وزن ۵۵۰ کیلوگرم

تولید خاویار در آستارا با وزن 550 کیلوگرم (فیل ماهی) از اوایل سال تاکنون برداشت شد.

تولید خاویار در آستارا (فیل ماهی) با وزن ۵۵۰ کیلوگرم به مرکز فرآوری ماهیان خاویار بندر انزلی منتقل شد. طبق گفته صادق خاصی پور رئیس اداره شیلات بندر مرزی آستارا ، این تولیدات از اوایل سال انجام گرفته است و تا پایان سال ۹۷ ادامه دارد و به ۱۰۰۰ کیلوگرم نیز خواهد رسید.

وی افزود: پس از گذشت حدود هشت سال از آغاز کار مزارع پرورش ماهیان خاویاری آستارا، نخستین تخم گیری ماهی ها از سال گذشته آغاز شد و سطح مفید مزارع پرورش ماهیان خاویاری ۶ هزار و ۴۰۰ متر مربع است و فیل ماهی برای تولید خاویار ، بیشتر از گونه های دیگر پرورش داده می شود.

وی بیان کرد: سال گذشته ۸۸ تن گوشت ماهیان خاویاری در مزارع آستارا تولید شد و پیش بینی می شود تولید خاویار در آستارا تا پایان سال جاری به ۱۴۰ تن افزایش یاید.

تخم ماهیان خاویاری از مغذی ترین و گرانترین غذاهای جهان است و دریای خزر به عنوان بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری، بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و علاوه بر ۱۸ و نیم کیلومتر ساحل دریای خزر برای صید ماهی، دارای دو مزرعه پرورش ماهیان خاویاری است.

منبع : ایرنا


اخبار ۲۴ ساعت گذشته بازتاب نو را دنبال کنید.

لینک کوتاه
5/5 ( 1 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن