تهران

حجاب سدی بزرگ در برابر زیاده‌خواهی دشمنان اسلام است


حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین با اشاره به ۲۱ تیر، سالروز حادثه مسجد گوهرشاد اظهار داشت: مردم ایران برای دفاع از حجاب و عفت زنان، سختی‌ها و رنج‌های فراوانی متحمل شدند، علما بزرگی در این مسیر به شهادت رسید و یا تبعید شدند تا گوهر حجاب حفظ شود.

وی اضافه کرد: حجاب امروز زنان و چادر آنان، میراث گران بهای بزرگانی است که در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند، دشمن به خوبی از اهمیت و جایگاه حجاب آگاه است از این رو، تمام توان خود را به کار گرفته تا حجاب را از زنان ما بگیرند، چرا که حجاب را مانع نفوذ و رسیدن به منافع خود می‌دانند.

محمودی افزود : دشمنان اسلامی با استفاده از ابزارهای ضد فرهنگی خود قصد دارد تا غیرت‌ها را کمرنگ و الگوی غربی را جایگزی الگو اسلامی کند و در این مسیر، دختران ما را هدف قرار داده اند.

وی تأکید کرد: امروز مصوبات عفاف و حجاب به واسطه بسیاری از کوتاهی‌های سازمان‌ها و نهادهای مسوول خاک می‌خورد، امیدواریم که با بر روی کار آمدن دولت جدید و برنامه‌ریزی های مناسب و انجام وظایف قانونی در این زمینه شاهد جبران کاستی‌های گذشته باشیم.

رئیس شورای هماهنگ تبلغات اسلام استان تهران در بخش دیگری از خطبه‌ها نماز جمعه ورامین با اشاه به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) گفت: امروز به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از توقعات در ازدواج‌ها کاهش یافته ولی لازم است جوانان و خانواده‌ها در ازدواج وعده‌های الهی را از یاد نبرند و تنها به توان خود تکیه نکنند و بدانند، خداوند وعده یاری در ازدواج را داده است.

وی گفت: والدین نز باید از سختگیری‌های بی‌جا دست بدارند و فرزندان خود را برای این امر شرعی یار رسانند.

وی همچنین با لزوم اعمال مدیریت جهادی در رفع برخی از کاستی‌ها اشاره کرد و افزود: اگر در برخی بخش‌ها مدیران دلسوز، جهادی و کارآمد داشتیم، اکنون وضعیت ورامین بهتر از وضع موجود بود.

محمودی تصریح کرد: امید است، دولت آینده مدیران توانمند، مؤمن متعهد و جهادی به کار گیرد، تا زمینه ساز خدمت بیشتر به مردم باشند؛ لازمه این امر آن است، که همه به جای نگاه‌های حزبی و گروهی و جناحی به شایسته سالاری به معنای واقعی کلمه عمل کنند.
امام جمعه منطقه خیرآباد ورامین نیز در خطبه‌های نماز جمعه این بخش از شهرستان ورامین گفت: آن مسئولی که برای رای آوردن، وعده آزادی بی حد و حصر می‌دهد و به حجاب به عنوان یک موضوع سیاسی نگاه می‌کند در ترویج بد حجابی شریک است.

حجت السلام جعفر طزری افزود: آن متولی جامعه که تا کنون به فکر تولید لباس اسلامی نبوده و قدمی بر نداشته و به جای آن در دروازه‌های کشور را بر روی لباس و پوشاک غربی باز کرده است او هم در ترویج بی حجابی باید پاسخگو باشد.

وی اظهار داشت: حجاب از دستورات دینی ما است و در قرآن آیات متعددی در مورد آن مطرح شده است؛ اما متاسفانه امروز برای قشری از جامعه حجاب به یک ناهنجاری و علت عقب ماندگی تبدیل شده است و بد حجابی و بی حجابی برای آنها نماد روشنفکری و پیشرفت و شخصیت شده است.

وی افزود: حجاب نه تنها مانع آزادی و حضور زن در جامعه نیست بلکه به زنان این امکان را می‌دهد که با آرامش روحی و روانی در جامعه حضور یابند و به وظیفه خود عمل کنند، البته ناگفته نماند هر چقدر دشمن در ترویج بد حجابی تلاش کرد متولیان فرهنگی و مسئولان جامعه کوتاهی کردند.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن