سیاسیمجلس

حقوق نجومی مدیران بانک تجارت آشکار شد

روابط عمومی بانک تجارت نسبت به خبر حقوق های نجومی منتشر شده، واکنش نشان داد

طبق گزارشی که از باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص حقوق نجومی مدیران بانک تجارت منتشر شد:

روابط عمومی بانک تجارت نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد. و طی نامه ای به رادیو گفت و گو اعلام کرد. که طبق گفت و گو با اقای امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس به رقم حقوق ۷۱۰ میلیون تومانی مدیر عامل بانک تجارت اشاره شد که این رقم فاقد مستندات موثق بوده است.

فارس نیوز در خصوص دریافت حقوق نجومی مدیران بانک تجارت اینگونه نوشت:

فیش حقوقی مدیر عامل بانک تجارت نشان می‌دهد که وی در آخر سال ۹۴ رقم ۷۱۰ میلیون تومان به صورت خالص دریافت کرده است. که مجموع دریافتی در مدت ۲۱ ماه است.

مبلغ واریزی به عنوان مالیات وی به حساب خزانه تنها ۱۷۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده که در واقع خالص دریافتی ۲۱ ماهه وی پس از حذف کسری ها، ۷۱۰میلیون تومان بوده است.

همچنین طبق اسناد منتشره، مدیر عامل بانک در سال ۹۳ یک میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد یک درصد از بانک تجارت دریافت کرده است.

فیش مربوطه به رئیس هیات مدیره که در سال ۹۳ به کار دعوت شد نشان می‌دهد که وی در دی ماه سال ۹۴ به غیر از فیش حقوقی مبلغ ۴۸۰ میلیون تومان دریافت کرده است.

روابط عمومی بانک تجارت در مصاحبه با فارس نیوز اعلام کرد. که مدیر عامل و رئیس هیات مدیره بانک تجارت طی سال ۸۶ و ۸۷ از خدمت در بانک بازنشسته شده است. و در تاریخ ۹ فروردین ۹۳ با تصمیم نمایندگان قانونی سهامداران و تایید وزاررت امور اقتصادی و دارایی و نیز بانک جمهوری اسلامی ایران در سمت های یاد شده منصوب گردیده اند.

و همچنین در رابطه با فیش های منتشر شده، در خصوص حقوق نجومی بانک تجارت، اعلام کرد. این مبالغ بابت تطبیق و یکپارچه سازی حقوق دوران بازنشستگی و حقوق و مزایای ناشی از آغاز به کار مجدد به حساب بستانکار بانک منظور شده است.

 

حقوق نجومی مدیران بانک تجارت
حقوق نجومی مدیران بانک تجارت

 

روابط عمومی بانک تجارت اعلام کرد: که این آمادگی را دارد که در صورت صدور دستور از مراجع ذی صلاح، به منظور شفاف سازی و اطمینان بخشی به هم میهنان این اسناد را منتشر کند.

 

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن