آذربایجان شرقی

حمل و دفن زباله در اهر اصولی نیست

[ad_1]

عبدالرضا کلانتری روز چهارشنبه در دیدار با منتخبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر با اشاره به این‌که اکثر مسائل شهری محیط زیست مرتبط با مجموعه شهرداری و شورای شهر است، اظهار کرد: اصلی‌ترین شکایات شهروندان اهری از شورای شهر و شهرداری از بابت وضعیت نامناسب زباله‌گاه است.
وی افزود: روزی نیست که شهروندان اهری در رابطه با بوی نامطبوع شیرآبه زباله‌گاه به محیط زیست شکایت نکنند، البته شهروندان ساکن در مناطق جوار زباله‌گاه اهر سال‌هاست گلایه‌هایی دارند که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
کلانتری از انجام مطالعات طرح ساماندهی زباله‌گاه اهر خبر داد و گفت: پرونده ساماندهی طرح زباله‌گاه اهر به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارجاع شده که با همکاری شهرداری اهر در حال بررسی و رفع ایرادات هستیم و در این طرح توافقی با شهرداری اهر ضمن جابه‌جایی محل زباله‌گاه،  کارخانه کمپوست نیز به چرخه تولید باز می‌گردد.
وی تأکید کرد: زباله‌های روستاها به شعاع ۵۰ کیلومتری در زباله‌گاه مرکزی دفن می‌شود و از طرفی زباله‌های شهری هم اضافه می‌شود اما راهکاری برای ساماندهی زباله‌گاه در نظر گرفته نمی‌شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست اهر با بیان این‌که محیط زیست طبق قانون می‌تواند از بابت عدم ساماندهی زباله‌گاه از شهردار شکایت کند، گفت: بهانه شهرداری‌ها از بابت عدم ساماندهی زباله‌گاه ناتوانی در پرداخت حقوق کارکنان است.

وی افزود: در گذشته زباله‌گاه جاده آذغان آن‌چنان جلب توجه نمی‌کرد اما با گذشت زمان این زباله‌گاه به معضل بزرگی تبدیل شده است؛ به طوری‌که دفن و حمل زباله به زباله‌گاه در اهر اصلاً اصولی نبوده و تنها راه‌حل آن جابه‌جایی محل زباله‌گاه و دفن اصولی زباله است که فرماندار اهر شخصاً پیگیر این موضوع هستند.

کلانتری با تأکید بر این‌که روزانه حدود ۹۰ تن زباله در شهر اهر تولید می‌شود، اظهارکرد: طرح جدید ساماندهی زباله‌گاه اهر از نظر محیط زیست هیچ‌گونه ایرادی که بتوان به کل کنار گذاشت وجود ندارد و از طرفی طرح توسط کارشناسان محیط زیست ارزیابی می‌شود و راه‌اندازی دوباره کارخانه کمپوست در محل جدید زباله‌گاه اهر جای امیدواری است.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن