اصفهان

خبرهای کوتاه از استان اصفهان


 خور و بیابانک

۵۱ طرح اشتغالزای بهزیستی در شهرستان خور و بیابانک با حضور مسوولان بصورت وبینار به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره بهزیستی خور و بیابانک در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: برای اجرای این تعداد طرح در زمینه دامداری، خدماتی، کشاورزی و تولیدی بیش از ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه و زمینه اشتغال ۵۱ نفر فراهم شده است.
علی‌اصغر فیروزی افزود: از این مجموع ۲۹ طرح در حوزه خوداشتغالی، ۲۰ طرح در زمینه مشاغل خانگی و ۲ طرح در بخش کارفرمایی است.

وی اضافه کرد: از تعداد طرح یاد شده ۴۷ درصد در حوزه اجتماعی، ۲۰ درصد در حوزه توانبخشی‌ و ۳۳ درصد در حوزه پیشگیری است.
فیروزی خاطرنشان کرد: ۴۰ طرح در سه شهر خور، جندق و فرخی و ۱۱ طرح در روستاهای بخش مرکزی شهرستان اجرا شده است.
رییس اداره بهزیستی خور و بیابانک افزود: از رقم مورد بحث هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن در قالب ۱۷ طرح اشتغالزا به معتادان بهبود یافته پرداخت شده است.
فیروزی با اشاره به تامین مسکن معلولان گفت: مسکن خانواده‌های دارای حداقل ۲ عضو معلول شهری و روستایی و معلولان سرپرست خانوار روستایی از سال گذشته در دستور کار بهزیستی قرار گرفت و تفاهمنامه‌هایی با اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن منعقد شد.
وی گفت: سال گذشته برای احداث مسکن مددجویان یک میلیارد ریال کمک بلاعوض پرداخت شد و واگذری زمین به ۱۰۳ مددجوی فاقد مسکن از طریق بهزیستی و راه و شهرسازی استان در دست پیگیریست.
وی ابراز امیدواری کرد که ۳۳ واحد مسکونی مددجویی در حال احداث تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

شهرستان خور و بیابانک ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که هزار و ۱۳۰ نفر عضو جامعه هدف بهزیستی هستند.

نایین

فرمانده انتظامی نایین گفت: ۹۴کیلو و ۹۷۰ گرم تریاک در بازرسی از ۲ دستگاه اتوبوس مسافربری در گلوگاه این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرگرد هادی کیان مهر در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران مستقر در ایستگاه بازرسی شهید شرافت حین کنترل خودروهای عبوری به ۲ دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و آنها را متوقف کردند.
وی گفت: در بازرسی از این اتوبوس‌ها ۹۴ کیلو و۹۷۰ گرم تریاک جاسازی شده، کشف شد.
وی گفت: در این زمینه ۲ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

روزانه بطور متوسط افزون بر ۲۵ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های شهرستان نایین عبور می‌کنند.
گلوگاه شهید شرافت نایین از مهمترین ایستگاه‌های کشف کالای قاچاق و مواد مخدر کشور است که در کیلومتر ۱۵ جاده نایین به اردکان قرار دارد.

 تیران و کرون

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار تیران و کرون گفت: مجمع ازدواج جوانان با همگرایی بین نهادهای دولتی و سازمان‌های مردم نهاد این شهرستان در تیران تشکیل شد.

ایزد ابوالحسنی در نشست ستاد ساماندهی جوانان تیران و کرون در فرماندار این شهرستان افزود: تشکیل این مجمع یکی از برنامه‌های حوزه ازدواج جوانان است اما به جای مجمع خیرین باید مجمع ازدواج با رویکرد تسهیل شرایط و آموزش و مهارت‌افزایی شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه ازدواج در این شهرستان همکاری دارند، گفت: هم افزایی و تجمیع امکانات لازم است تا همه جوانان نیازمند بصورت یکسان از حمایت‌ها برخوردار شوند و برخی از چند نهاد حمایت نگیرند و برخی بدون کمک بمانند.

معاون فرماندار تیران و کرون با بیان‌اینکه برخی از جوانان برغم دریافت وام ازدواج یا دریافت کمک خیرین طلاق گرفته اند، خاطرنشان‌ کرد: این موضوع باید ساماندهی شود تا افراد پس از طلاق نسبت به این کمک دولت و خیرین پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه کمبود دانش و مهارت در باره زندگی مشترک و فراز و نشیب‌های مدیریت خانواده، آسیب ساز است، یادآور شد: همین موضوع موجب افزایش تعارض بین زوج های جوان و واقعه طلاق شده است.

به اعتقاد ابوالحسنی، عمده تمرکز مسوولان و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه ازدواج بر پایه تامین جهیزیه و تسهیل مراسم و مناسک شده است و کمتر به موضوعات آموزشی و مهارتی پرداخته می‌شود.

معاون فرماندار تیران و کرون ادامه داد: تشکیل مجمع ازدواج ضروریست اما باید با رویکرد تسهیل شرایط مختلف و توانمنمدسازی در حوزه ازدواج باشد.

نشست ستاد ساماندهی جوانان تیران و کرون با موضوع ازدواج و تشکیل مجمع خیرین ازدواج برگزار شد و بر اساس مصوبه این ستاد، قرار  شد به جای مجمع خیرین، مجمع ازدواج با رویکرد تسهیل شرایط و آموزش و مهارت‌افزایی با حضور مدیران برخی از دستگاه های دولتی و خصوصی شکل بگیرد.

تیران و کرون با بیش از ۷۲ هزار تفر جمعیت دارای بیش از ۱۶ هزار جوان است.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن