اصفهان

خبرهای کوتاه از استان اصفهان

[ad_1]

سمیرم

-رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: ستادهای نماز جمعه شهرستان‌ها باید ظرفیت ها و توانمندی‌های مناطق خود را در کنار مشکلات و آسیب‌ها بشناسند.

حجت الاسلام علی‌رضا فرهنگ در جلسه ای با اعضای ستاد نمازجمعه سمیرم افزود: این ظرفیت شناسی پیش برنده و کمک دهنده به سایر امور و فعالیت‌هاست.

به گفته وی، بخشی از این توانمندی‌ها سخت افزاری و بخشی نرم افزاری است که با کار گروهی ضمن شناخت و تقویت آنها می توان آن را به سایر بخش ها نیز تعمیم داد و در مسیر توسعه گام برداشت.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان ادامه داد: یک مدیر نیز باید قدر زمان، موقعیت و جایگاه خود را بداند و برای تقویت ظرفیت‌ها و کاهش آسیب‌های موجود جامعه بکوشد.

حجت الاسلام فرهنگ به روی آوردن کار تشکیلاتی در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: در دولت قبل توجهی به کارهای فرهنگی نمی شد اما این دوره در یک همگرایی موثر، مسوولان باید همت کنند و بانی و مروج کارهای فرهنگی بویژه در موضوع خانواده و سبک زندگی باشند. 

امام جمعه سمیرم نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: این شهرستان منطقه‌ای خاص با قومیت‌های مختلف است که نیاز به تلاش بیشتر بویژه در بخش های فرهنگی و مذهبی دارد.

حجت الاسلام سید عبدالعظیم مولازاده تصریح کرد: تعدد روستاها در کنار جامعه شهری و عشایری می‌طلبد تا همه مسوولان با همراهی مردم و محوریت ستاد نماز جمعه برای تقویت برنامه های مختلف دینی، فرهنگی و اجتماعی بکوشند.

  کمبود روحانی در شهرستان سمیرم، نبود اعتبارات فرهنگی لازم و همچنین تلاش برای فعالیت موثر اعضای ستاد نمازجمعه در کارگروه های مختلف از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

نایین

فرمانده انتظامی نایین از کشف و توقیف ۴۸ تن و ۷۲۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق در ابن شهرستان خبر داد.

 سرگرد هادی کیان مهر گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید شرافت حین کنترل خودروهای عبوری به ۲ دستگاه کامیون باری مشکوک شدند و در بازرسی از  آنها ۴۸ تُن و ۷۲۰ کیلوگرم برنج خارجی را کشف کردند.

وی با بیان اینکه رانندگان این خودروها فاقد مدارک  گمرکی برای بار خود بودند، افزود: کارشناسان ارزش بار قاچاق این خودروها را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نایین با اشاره به دستگیری هر ۲ راننده و تحویل آنها به مراجع قضایی خاطرنشان کرد: قاچاق کالا و ارز به تولیدات داخلی کشور ضربه می زند و  پلیس در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” نامگذاری شده است با تمام توان خود مقابل قاچاقچیان ایستاده و اجازه عرض اندام به آنها را نخواهد داد.

به گزارش ایرنا؛ روزانه افزون بر ۲۵ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های نایین عبور می‌کنند و گلوگاه شهید شرافت این شهرستان یکی از ایستگاه‌های مهم کشف کالای قاچاق و مواد مخدر در کشور است.
ایستگاه بازرسی شهید شرافت در کیلومتر ۱۵ جاده نایین به اردکان واقع است.
 

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن