ارتباطاتفناوری و اطلاعاتنرم افزار

نیمی از جمعیت جهان دسترسی به اینترنت دارند

دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات اعلام کرد: نیمی از مردم جهان به اینترنت دسترسی دارند.

اتحادیه بین‌المللی مخابرات به تازگی در تازه‌ ترین گزارش خود برآورد کرده است که تا پایان سال جاری میلادی بالغ بر نیمی از جمعیت جهان دسترسی به اینترنت دارند.  هولین ژائو، دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) با انتشار بیانیه‌ ای در خصوص اتصال کاربران جهانی به فضای مجازی اینترنت خاطرنشان کرد که تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی بالغ بر ۳.۹ میلیارد نفر معادل نیمی از جمعیت جهان به شبکه جهانی اینترنت متصل بوده و از خدمات و سرویس‌ های آنلاین آن بهره می برند.

وی همچنین عنوان کرد که تا قبل از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تعداد کاربران متصل به اینترنت از مرز ۵۰ درصد جمعیت جهان نیز عبور خواهد کرد که این آمار و ارقام نشان می‌دهد که کشورهای مختلف با همکاری اپراتور های مخابراتی در جهان به شدت در تلاش بوده اند تا دسترسی کاربران و شهروندان خود را به اینترنت تسهیل بخشند و جامعه جهانی نیز در این زمینه گام‌ های مهمی برداشته است.

بر اساس گزارش وب سایت مانی کنترل، این در حالیست که برآوردهای قبلی در سال ۲۰۱۷ میلادی نشان می‌داد که تعداد کاربران متصل به اینترنت در سال گذشته حدود ۴۸ درصد از کل جمعیت جهان را تشکیل داده‌اند اما حالا با آمارهای جدیدی که منتشر شده است، این میزان به صورت پیوسته و پیاپی درحال افزایش است.

گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسات تحقیقاتی دیگر نیز حاکی از آن  بوده  که استفاده کاربران و دسترسی به اینترنت  آن ها، در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته رو به افزایش بوده است به گونه ای که تعداد کاربران اینترنت در این کشورها در سال ۲۰۰۵ میلادی ۵۱.۳ درصد بود که در سال جاری به ۸۰.۹ درصد رسیده است. این در حالیست که در همین بازه‌ زمانی، آمار استفاده‌کنندگان اینترنت در کشورهای در حال توسعه‌ نیز از ۷.۷ درصد به ۴۵.۳ درصد افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن