اخبار فضای مجازیسخت افزارفناوری و اطلاعات

شارژ گوشی در ۲۰ ثانیه امکان پذیر شد

شرکت فرانسوی ناوا خازن هایی بجای باتری های لیتیومی تولید کرده است که شارژ گوشی را در 20 ثانیه انجام می دهد.

شرکت فرانسوی ناوا خازن هایی ساخته است که بجای باتری های لیتیومی کار می کنند ولی با این تفاوت که شارژ گوشی را در مدت ۲۰ ثانیه انجام می دهند. در واقع باتری های لیتیومی بعد از چند سال کارایی خود را از دست می دهند و سرعت شارژ قابل مقایسه با این خازن ها نیست و سرعت کمتری دارد.

این خازن ها ظرفیت بسیار بالایی برای ذخیره سازی انرژی دارند و قرار است این شرکت تولید خود را در سال آینده در حوزه های مختلف و گسترده تری برای تامین برق بکار ببرد. از جمله این حوزه ها می توان به صنعت هواپیمایی، خودروسازی و غیره اشاره کرد.

یکی دیگر از مزایای این خازن ها امکان پر و خالی کردن آنها از انرژی به اندازه یک میلیون بار است. کارآیی بالا در شرایط آب و هوایی متفاوت و محیط های گوناگون نیز خازن های مذکور که با نانولوله های کربنی تولید شده اند به گزینه ای جذاب مبدل کرده است. این در حالی است که باتری های لیتیومی به خصوص در سرمای زیاد به سرعت خالی می شوند و شارژ گوشی زودتر تمام می شود.

شرکت نانوا می گوید می تواند هر ماه ۱۰۰ هزار خازن از این نوع را تولید کند و انتظار می رود بازار آن که فعلا در حد ۵۰۰ میلیون یورو ارزش دارد ظرف ۵ سال آینده ۴۰۰ تا ۶۰۰ درصد رشد داشته باشد.

 

لینک کوتاه
5/5 ( 1 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن