اجتماعیاستان هااقتصادیخراسان رضویسلامتصنعت و تجارت

عرضه محصولات شرکت های دانش بنیان سلامت

شرکت های دانش بنیان سلامت حدود 2500 محصول به قیمت 70 میلیون دلار در سال گذشته به بازار عرضه کردند.

از کل شرکت های دانش بنیان در کل کشور که به ۱۱۵۰ شرکت می رسد، محصولات ۵۲ شرکت از شرکت های دانش بنیان سلامت ، در عرصه های بین المللی به فروش می رسند و ۱۷۰ شرکت نیز در حوزه های طب سنتی و گیاهان دارویی در حال فعالیت هستند.

حسین وطن پور روز چهارشنبه در همایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی و طب مکمل در سبزوار گفت: با توجه به اثر بخشی گیاهان داوریی در درمان بیماریها، شرکت های دانش بنیان سلامت این حوزه، از نظر مالی، استقرار آنها در مراکز رشد و استفاده از اتاق های تمیز برای تولید محصول، حمایت می شوند.

وطن پور با اشاره به موقعیت جغرافیایی سبزوار و بهره مندی این شهرستان از گونه های مختلف گیاهان دارویی و سابقه طب سنتی، افزود: باید تحقیقات استادان و دانشجویان در زمینه گیاهان دارویی به سوی فناوری هدایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز با اشاره به اهمیت پژوهش در توسعه گفت: پژوهش ها باید مبتنی بر نیاز کشور و توجه به حل مشکلات انجام شود.

دکتر علیرضا مسلم افزود: در سالجاری ۱۲ میلیارد ریال بودجه پژوهشی به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اختصاص یافت که تاکنون هفت میلیارد ریال آن محقق شده است.

وی با اشاره به همایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی و طب مکمل اظهار داشت: بیوتکنولوژی و اثرات بیولوژیک، اصلاح سبک زندگی، اثرات بالینی طب سنتی، تولید فرآورده های گیاهان دارویی و تجاری سازی این گیاهان از محورهای این همایش است.

وی گفت: ۲۵۰ دانشجو از ۲۵ دانشگاه کشور در بخش های سخنرانی، طراحی پوستر و ارائه مقاله این همایش با هم رقابت می کنند و برگزاری کارگاه های آموزشی، برپایی نمایشگاه تولیدات مرکز رشد و قدردانی از پژوهشگران برتر به مناسبت هفته پژوهش و فناوری از دیگر برنامه های این همایش است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

منبع: ایرنا


اخبار امروز را در خبرگزاری بازتاب نو دنبال کنید

لینک کوتاه
5/5 ( 2 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن