خوزستان

لزوم بازنگری علمی در سیاست‌های تخریب‌گر محیط زیست

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر غلامحسین خواجه روز چهارشنبه در دومین همایش ملی و نخستین همایش بین‌المللی پایداری کسب‌وکار مجازی در این دانشگاه بیان کرد: کشور ما به طور عام و استان خوزستان به طور خاص، در دهه‌های گذشته زخم‌های بسیار عمیقی از فعالیت‌های صنعتی و تجاری گهگاه ناصحیح و غیراستاندارد برداشته است که غفلت از آنها دیگر با هیچ بهانه‌ای پذیرفتنی و تحمل‌پذیر نیست.

وی با اشاره به رشد و توسعه‌ی نامتناسب صنایع و فعالیت‌های تجاری گفت: شاهد تاثیر ویرانگر این امر بر محیط طبیعی و انسانی هستیم.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: این دانشگاه به پشتوانه‌ بیش از ۶۵ سال قدمت و اعتبار علمی خود و وظایفی که در نخستین برنامه‌ی راهبردی برای این نهاد علمی پیش‌بینی شده، در تلاش است که با کمک سرمایه‌های علمی ارزشمند خود در عمل به مسوولیت اجتماعی بیش از گذشته بکوشد.

وی بیان کرد: این دانشگاه قصد دارد به سهم خود، با انجام پژوهش‌های کاربردی یا برگزاری همایش‌های علمی در گستره‌ ملی و بین‌المللی، زمینه‌ تصمیم‌گیری علمی و واقع‌بینانه‌ای را برای کارگزاران و حکمرانی عالمانه فراهم کند.

خواجه توضیح داد: دومین همایش ملی و نخستین همایش بین‌المللی پایداری کسب ‌وکار نیز با چنین رویکردی و با هدف توجه بیشتر صاحب‌نظران، مدیران و فعالان کسب ‌و کار به موضوع مهم پایدارسازی کسب ‌وکارها و تبیین راهکارهایی برای حل معضلات استان و کشور در این عرصه‌ها در حال برگزاری است.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز ابراز امیدواری کرد که نتایج این همایش زمینه‌ تدوین سیاست‌هایی روزآمد را برای رونق، توسعه‌ و پایداری بیشتر کسب‌و کار کشور و استان در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی فراهم‌ کند.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن