آذربایجان شرقی

مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای تبریز اجرا شود


به گزارش ایرنا، عابدین خرّم روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای تبریز گفت: از ابتدای پاییز امسال بیش از ۱۰ بار با مسئولان ارشد کشور در خصوص آلودگی هوای تبریز مکاتبه کرده‌ایم که در نتیجه این پیگیری‌ها، نیروگاه تبریز از هفته گذشته با سوخت گاز فعالیت می‌کند.

وی افزود: با توجه به افزایش مصرف گاز و برق در کشور و محدودیت‌های موجود در این حوزه، مسئولان باید مشارکت‌جویی و مشارکت‌پذیری خود را افزایش دهند تا بتوانیم این دوره را سپری کنیم.

خرّم با اشاره به مصوبات کارگروه آلودگی هوا ازجمله الزام دستگاه‌ها به خاموش کردن سیستم‌های گرمایشی در خارج وقت اداری گفت: متأسفانه برخی از دستگاه‌ها به این مصوبه عمل نمی‌کنند که باید با آن‌ها برخورد شود.

وی همچنین اعمال قانون برای خودروهای فاقد معاینه فنی و صنایع آلاینده اطراف تبریز را خواستار شد و گفت: فعالیت رسانه‌ای و تبلیغاتی برای اقناع و جلب همراهی مردم نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: هوای شهر تبریز امروز برای چهارمین بار در سال جاری، در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت تا بعد از ظهر فردا ادامه داشته باشد.

عباس‌نژاد افزود: سوخت نیروگاه تبریز از مازوت به گاز تبدیل شده است که اگر این اتفاق نمی‌افتاد، شاهد شرایط بحرانی در تبریز بودیم.

وی همچنین از تداوم اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر تبریز خبر داد و گفت: محدوده این طرح برای خودروهای باری و دیزلی هم مشخص شده و به زودی اجرا خواهد شد.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن