تهران

معاون استاندار تهران: به میزان کافی مرغ در سطح بازار موجود است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، «حشمت اله عسگری» روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی توزیع گوشت مرغ استان با اعلام اینکه روزانه افزون بر هزار و ۲۰۰ تُن مرغ گرم و ۲۰۰ تُن مرغ منجمد در سطح استان تهران توزیع می شود، اظهار داشت: به میزان کافی مرغ در سطح بازار موجود است اما مستلزم نظارت مستمر و با کیفیت در راستای جلوگیری از تلاطم بازار است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد مرغ توزیع شده روزانه در سطح استان با قیمت مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می رسد، افزود: ضرورت دارد وزارت جهاد کشاورزی برای عرضه مرغ بیشتر به شبکه توزیع رسمی از استان‌های مبدا تلاش کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: با عنایت به ۲ نرخی بودن قیمت مرغ، نداشتن نظارت کافی باعث ایجاد اخلال در بازار و افزایش نامتعارف قیمت خواهد شد و از این رو دستگاه‌های متولی باید اقدامات لازم را به عمل آورند.

عسگری در ادامه با اشاره به افزایش جوجه ریزی در ماه‌های اخیر نسبت به مشابه سال گذشته، گفت: با این تمهیدات کمبود مرغ در استان تهران نخواهیم داشت.


وی با اشاره به اهمیت نظارت بر بازار و شبکه توزیع گفت: تمام تصمیمات ستاد ساماندهی مرغ باید بر مبنای افزایش سهم شبکه رسمی توزیع شود و این مقدار مرغ توزیع شده در شبکه توزیع نیازمند نظارت دقیق جهت مصرف صحیح است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران استفاده از ظرفیت بسیج اصناف استان را در راستای نظارت بر شبکه توزیع مهم ارزیابی کرد و افزود: با تعامل و همکاری، دستگاه‌های متولی از این ظرفیت خوب استفاده کنند.

عسگری خاطرنشان کرد: با توجه به گستره وسیع فروشگاه‌های زنجیره ای استفاده از ظرفیت آنها جهت تقویت شبکه توزیع به ویژه در موضوع مرغ منجمد ضروری است.

تامین آب پایدار شهرک صنعتی شمس آباد تسریع شود

عسگری همچنین در جلسه کمیته اقدام اقتصادی و مقابله با تحریم ها که با موضوع بررسی مشکلات طرح انتقال آب از کانال محمدیه به شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تخصیص ۱۰ میلیون متر مکعبی آب(معادل ۳۰ لیتر بر ثانیه) از محل پساب تصفیه خانه اسلامشهر مشکل آب واحدهای تولیدی و شهرک صنعتی شمس آباد در دراز مدت مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به تغییر محل تغذیه از تصفیه خانه فیروز بهرام به تصفیه خانه اسلامشهر به منظور کاهش هزینه های اجرا و صرفه جویی ملی، افزود: شرایط تفاهم نامه قبلی در تنظیم تفاهمنامه جدید توسط دستگاه‌های متولی رعایت شود.

معاون اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به اینکه بخشی از لوله های خط انتقال توسط شرکت آب منطقه ای و پیمانکار خریداری شده اند، نسبت به مسیریابی و تعیین استملاک از خروجی تصفیه خانه اسلامشهر به شهرک صنعتی شمس آباد اقدام لازم انجام شود  و شرکت آبفای استان مجوزات لازم جهت جابجایی تخصیص با رعایت شرایط تفاهم‌نامه قبلی با شرکت آب منطقه ای سریعا از مراجع ذیربط اخذ کند.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن