اصفهان

مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته در شمال اصفهان

[ad_1]

بیش از ۳ میلیارد تومان وام کرونایی به صنوف اردستان پرداخت شد، بهار امسال سرقت در کاشان ۱۵ درصد کاهش یافت، آرمان ارتباط دانشگاه و جامعه در کاشان با فرهنگسرای دانش محقق شد، دانشگاه آزاد اردستان دچار رخوت شده است، اردیبهشت امسال بیشترین بیمه‌شده اردستان در ۱۰ سال اخیر رقم خورد، و تکیه بر دستاوردهای امام و اطاعت از رهبری نقشه راه گام دوم انقلاب است نیز از جمله خبرهای مهم هفته گذشته در شهرستان‌های شمال استان اصفهان بود.

۵ شکارچی متخلف سابقه‌دار در کاشان و نطنز دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از دستگیری پنج نفر از متخلفان حرفه‌ای و سابقه‌دار در شهرستان‌های کاشان و نطنز خبر داد.

اللهیار دولتخواه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به گزارش دریافتی محیط‌بانان کاشان مبنی بر حضور یک گروه متخلف در مرز بین منطقه کاشان و نطنز گفت: با هماهنگی و حضور ۲ یگان حفاظت محیط زیست نطنز و کاشان در موقعیت مورد نظر و حدود ۲ شبانه روز تعقیب سرانجام در پایان روز دوم این یگان‌ها موفق به دستگیری گروه پنج نفره شکارچیان شد.

وی تصریح کرد: سه قبضه سلاح شکاری شامل یک قبضه اسلحه گلوله‌زنی ۲۷۰ و یک قبضه اسلحه ساچمه زنی قاچاق از نوع پنج تیر، یک قبضه اسلحه تک لول ساچمه به همراه سایر ادوات شکار، لاشه یک راس قوچ وحشی از گونه‌های حمایت شده و یک راس بز وحشی از شکارچیان کشف و ضبط شد.

بیش از ۳ میلیارد تومان وام کرونایی به صنوف اردستان پرداخت شد

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اردستان گفت: تاکنون سه میلیارد و ۶۲ میلیون تومان تسهیلات کرونایی به صنف‌های آسیب دیده از کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته در شمال اصفهان

مهدی خانی در گفت وگو با ایرنا افزود: این تسهیلات با سود۱۲ درصد به ۱۷۰ نفر از کاسبان اردستان پرداخت شده است.

بهار امسال سرقت در کاشان ۱۵ درصد کاهش یافت

فرمانده انتظامی کاشان از کاهش ۱۵ درصدی سرقت در فصل بهار امسال و دستگیری ۳۲ سارق حرفه‌ای سابقه‌دار در راستای اجرای طرح مبارزه با سرقت‌های خرد در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ حسین بساطی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی کاشان در اجرای طرح مبارزه با سرقت‌های خرد،  ۳۲ نفر سارق موتورسیکلت، اماکن خصوصی، کش‌روزنی، مغازه و منزل و ۹ نفر معتاد متجاهر را دستگیر کردند و ۶۹ فقره از سرقت‌های این شهرستان نیز کشف شد.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح و با تلاش ماموران، ۳۴ دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک و مخدوش و راکب اتباع بیگانه نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بیشتر سرقت‌های خرد از سوی معتادانی انجام می‌شود که برای تامین هزینه اعتیاد خود مرتکب این جرم می‌شوند.

بیش از ۷ هزار دُز واکسن کرونا در اردستان تزریق شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: هفت هزار و ۵۱۱ دُز واکسن کرونا تاکنون در نوبت اول و دوم در این شهرستان تزریق شده است.

حسن ذبیحی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تاکنون پنج هزار و ۱۷۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲ هزار و۳۳۲ نفر دُز دوم را تزریق کرده‌اند.

اهدای خون مستمر در کاشان ۸ درصد افزایش یافت

رییس پایگاه انتقال خون کاشان گفت: اهدای خون از سوی خون‌دهندگان مستمر این شهرستان در بهار ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش یافت.

محمدرضا ذیلایی در گفت ‎و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۹ درصد خون‌دهندگان مستمر در سه ماهه نخست امسال ۷۶۵ هزار سی سی خون به نیازمندان این فرآورده حیاتی اهدا کردند، در حالی که در مدت مشابه آن در سال گذشته ۵۱ درصد آنان نسبت به اهدای خون اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۱۲ هزار کاشانی شامل خون‌دهنده مستمر، باسابقه و نخستین‌بار با اهدای پنج میلیون و ۴۰۰ هزار سی سی خون در پایگاه انتقال خون این شهرستان پذیرش می‌شوند، اظهار داشت: این میزان اهدای خون شامل مجموع اهدای خون‌دهندگان مستمر، باسابقه و نخستین‌بار است که در سال گذشته ۹۵ درصد آن مردان و پنج و یک دهم درصد آنان زنان بودند.

بیش از ۱۸ هزار کاشانی از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند

رییس جمعیت هلال احمر کاشان گفت: ۱۸ هزار ۱۰۰ نفر از مردم این شهرستان در اجرای طرح ناظران سلامت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زمان شیوع ویروس کرونا خدمات آموزشی، بهداشتی و سلامت دریافت کردند.

مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته در شمال اصفهان

سیدمنصور میرابوطالبی افزود: طرح ناظران سلامت پس از شیوع ویروس کرونا با همکاری سازمان جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی، سپاه پاسداران و دانشگاه علوم پزشکی کاشان در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محیط کار برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به اجرا گذاشته است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح در پوشش گروه‌های حمایتی، مراقبتی و مشارکتی پنج هزار و ۷۵ صنف در شهرستان کاشان به لحاظ رعایت موارد بهداشتی پایش شدند.

آرمان ارتباط دانشگاه و جامعه در کاشان با فرهنگسرای دانش محقق شد

مدیر فرهنگسرای دانش کاشان گفت: آرمان کهن و آرزوی دیرینه ارتباط دانشگاه و جامعه و ورود دانشگاهیان به عرصه حل مسایل جامعه با تاسیس این فرهنگسرا بیش از پیش امکانپذیر و زمنیه تحقق آن در شهرستان فراهم شد.

مصطفی عباسی‌‍‌مقدم در گفت و گو با ایرنا افزود: فرهنگسرای دانش مرکزی برای تبادل، تعامل، همکاری و همیاری دانشگاهیان، حوزویان و سایر اهالی دانش با آحاد جامعه بر پایه فعالیت‌های دانش‌بنیان و فرهنگی است، به طوری که افراد، تشکل‌ها، انجمن‌ها و کانون‌های علاقه‌مند می‌توانند فعالیت‌های دانش محور خود را در این فرهنگسرا سر و سامان دهند.

وی ادامه داد: امید می‌رود این مجموعه علمی فرهنگی پایگاهی برای تلاقی دغدغه‌ها، اندیشه‌ها و تلاش‌های علمی تمامی علاقه‌مندان به دانش و فرهنگ کاشان و حتی استفاده از سرمایه‌های علمی سایر شهرها که به عنوان استاد یا دانشجو در این شهرستان مدتی فعالیت علمی دارند، باشد.

تفویض اختیار امور دام به جهاد کشاورزی اردستان ضروری است

فرماندار اردستان گفت: تفویض اختیار امور دام به جهاد کشاورزی این شهرستان با توجه به محسوب شدن این خطه به عنوان قطب پرورش دام سبک در استان اصفهان ضروری است.

حمیدرضاتاملی در نشست کارگروه کشاورزی اردستان افزود: شرایط خشکسالی در بخش کشاورزی و مراتع می‌طلبد در زمینه تامین علوفه و نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران تلاش و همکاری بیشتری از سوی مرکز استان با این شهرستان صورت گیرد.

وی بابیان اینکه‌ در شرایط نامناسب تامین نهاده‌ها در کشور، وضعیت اردستان به نسبت مناسب بوده‌است، به طوری که دامداران اعتراض چندانی نکرده‌اند و با مسوولان همکاری داشته‌اند که از جهاد کشاورزی در راستای رفع مشکل دامداران قدردانی می‌شود.

تزریق واکسن ایرانی پاسداشت افتخار ملی است

امام جمعه آران و بیدگل با تاکید بر لزوم حمایت از تولید ملی گفت: تزریق واکسن ایرانی پاسداشت افتخار ملی است و باید تلاش‌های دانشمندان کشورمان در این راستا پاس داشته شود.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی با حضور در مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید رجایی آران و بیدگل ضمن تزریق اولین واکسن ایرانی کووبرکت گفت: از ابتدا اصرار به استفاده از واکسن ایرانی داشتم که علاوه بر آن دریافت واکسن در نوبت طبیعی خود انجام شود و امروز همزمان با افراد بالای ۶۸ سال واکسن را دریافت کردم.

وی افزود: باوجود واکسن خارجی در این مرکز، تزریق واکسن ایرانی را اولویت خود دانستم چرا که باید این افتخار ملی را پاس بداریم.

وی ادامه داد: باید به واکسن ایرانی احترام بگذاریم و از همه دانشمندان جوان، پر تلاش و فعال در تولید این واکسن و سایر عوامل بهداشت و درمان که بی وقفه فداکاری می کنند قدردانی می‌کنیم.

حجت‌الاسلام سلیمانی خاطرنشان کرد: برای ریشه‌کنی ویروس منحوس کرونا، باید شیوه‌نامه‌ها را رعایت کرده و تمامی سالمندان را نسبت به واکسینه کردن خود در برابر ویروس کرونا تشویق کنیم.

اردیبهشت امسال بیشترین بیمه‌شده اردستان در ۱۰ سال اخیر رقم خورد

رییس شعبه تامین اجتماعی اردستان گفت: بیشترین شمار بیمه‌شدگان این شهرستان در ۱۰ سال اخیر مربوط به اردیبهشت امسال با هفت هزار و ۱۶۰ بیمه شده اصلی بوده که روند رو به رشد اشتغال در این خطه را نشان می‌دهد.

روح‌الله رعیتی بادی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع بازنشسته های اصلی و تبعی در اردیبهشت امسال سه هزار و ۹۹۷ نفر بوده است.

وی شمار بازنشستگان تامین اجتماعی اردستان را یکهزار و ۵۰۰ نفر اعلام و افزود: ۷۲۵نفر بازمانده و ۹۰ نفر از کار افتاده تحت پوشش این شعبه هستند.

سایه بیکاری از اردستان برداشته شد

فرماندار اردستان با اشاره به ثبت بیشترین شمار بیمه‌شدگان تامین اجتماعی این شهرستان در اردیبهشت امسال گفت: سایه شوم بیکاری با تحقق وعده سال ۱۳۹۷ به مردم این خطه برداشته شد.

مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته در شمال اصفهان

حمیدرضا تاملی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: اردیبهشت سال ۹۷ در آیین معارفه فرماندار و در پاسخ به مطالبه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی که موضوع اشتغال را به عنوان مهمترین دغدغه شهرستان مطرح کرد وعده رفع سایه شوم بیکاری از سر این شهرستان دادیم و امروز خوشحالیم که‌ به این وعده عمل شده است.

وی خاطر نشان کرد: در هفته تامین اجتماعی خبر مسرت‌بخش دستیابی به بالاترین میزان بیمه شده اجباری در تاریخ تامین اجتماعی اردستان به مردم این خطه داده می‌شود؛ روند بیمه‌شدگان تامین اجتماعی شهرستان نیز از فروردین ۹۰ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ به صورت نمودار ترسیم شده است.

۵ هزار و ۵۳۵ نفر در آران و بیدگل  واکسن کرونا دریافت کردند

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: پنج هزار و ۵۳۵ نفر در این شهرستان از آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون واکسن دریافت کرده‌اند.

محسن قمصری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون برای چهار هزار و ۱۵۸ نفر از سالمندان بالای ۶۰ سال نوبت اول واکسن کرونا و برای ۹۶۹ سالمند بالای ۶۰ سال آران و بیدگلی نوبت دوم واکسن کرونا تزریق شده است.

ظرفیت پذیرش بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان تکمیل شد

رییس مرکز آموزشی و درمانی شهید بهشتی کاشان با اشاره به افزایش بسیار زیاد بیماران کووید ۱۹ در این بیمارستان نسبت به روزهای قبل گفت: ظرفیت‌ ۶۰۰ تختخوابی بیمارستان از پذیرش و بستری بیماران مبتلا به کرونا و غیرکرونایی تکمیل شد.

ابوالفضل شجاعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیمارستان شهید بهشتی تنها بیمارستان منطقه در پذیرش بیماران قلبی، مغزی و سایر بیماران است و تمامی بیماران باید در این بیمارستان پذیرش شوند ادامه داد: با توجه به ظرفیت ۶۰۰ تختخوابی بیمارستان، ۱۰۰ تخت ویژه بخش‌های آنژیوگرافی، دیالیز و اتاق عمل و سایر بخش‌ها است که نمی‌توان بیمار کووید ۱۹ روی این تخت‌ها پذیرش کرد و در برهه کنونی با تکمیل شدن ظرفیت سایر تخت‌های بیمارستان با پذیرش بیماران مبتلا به کرونا و غیرکرونایی، پذیرش بیمار فقط با ترخیص بیماران دیگر انجام می‌شود.

وی با یادآوری آغاز موج پنجم شیوع کرونا تصریح کرد: سیر افزایشی شیوع این ویروس و ابتلای بیماران سبب شده تا میانگین پذیرش بستری روزانه ۲۰ تا ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در هفته قبل به پذیرش ۲ برابری و روزانه ۵۰ بیمار در هفته اخیر افزایش یافت.

حضور سران برخی دولت‌ها در نشست منافقین نشان‌دهنده حمایت از جنایت است

امام جمعه موقت اردستان گفت: حضور شماری از سران برخی کشورها در نشست نکبت‌بار منافقین، نشان از حمایت دولت‌هایشان از این گروهک جنایتکار است.

حجت‌الاسلام منصور صابری در خطبه‌های نماز جمعه اردستان در مسجد جامع این شهر افزود: گروهک آدم‌‍‌کش منافقین افزون بر ۱۷ هزار نفر از مردم بی گناه و مسلمان ایران را به خاک و خون کشیدند.

وی با بیان اینکه‌ دولت‌های غربی قابل اعتماد نیستند، تصربح کرد: به افزادی که هنوز دل در گرو غرب دارند توصیه می کنیم هرگز نباید به  غرب دل بست، چرا که آنان به ظاهر طرفدار حقوق بشرند اما در باطن این مهم را قبول ندارند و به دنبال منافع خود هستند.

به گفته وی، منافقین اوایل انقلاب از روی افراط از اجرای احکام دین سخن می‌گفتند اما در طول راه دست به جنایت زدند و از مسیر اسلام محمدی منحرف شدند.

تکیه بر دستاوردهای امام و اطاعت از رهبری نقشه راه گام دوم انقلاب است

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان با تاکید بر حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی برای طی مسیر گام دوم انقلاب گفت: اتکا به دستاوردهای امام راحل در انقلاب، خودباوری مردم و امتثال و اطاعت امر رهبری رمز تداوم‌ گام دوم انقلاب است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه کاشان در مصلی بقیة‌الله الاعظم این شهرستان با تبیین دستاوردهای امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی از جمله حضور مردمی بدون اتکا به زور و سلاح بر پایه ایمان و اعتقاد و اراده، پشتوانه قدرت مردمی در حدوث و استمرار انقلاب اسلامی، فروشکستن همینه ۲ قدرت شرق و غرب و معرفی قدرت دین، معرفی معنویت و اخلاق و اعتقاد بر پایه اصول اخلاق و متون قرآن، عصر معرفی اندیشه‌های اسلامی و قدرت دینی در برابر جوامع بی دین و مردم‌مداری و مردم محوری انقلاب، افزود: امام راحل با این دستاوردها و اتکا به ایمان، اراده و باور مردم توانست مشت را بر درفش و خون را بر شمشیر پیروز گرداند و قرن بیستم به نام عصر خمینی قلمداد شود.

وی با تاکید بر اینکه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در این ستیز بی‌امان با استبداد داخلی و استعمار خارجی بدون وابستگی به زر و زور با تکیه بر قدرت الهی و باور مردمی با قدرت‌های حاکم جنگید، ادامه داد: از آنجا که امام (ره) درک کرده بود آمریکا و انگلیس هر کدام از دیگری بدتر، شوروی از آن ۲ بدتر و همه از یکدیگر پلیدتر هستند با وصل به قدرت الهی و نه قدرت این کشورها، تمامی قدرت‌های باطل استبداد داخلی و استعمار خارجی را نشانه گرفت و هیمنه آنان را در هم شکست.

امام جمعه کاشان با اشاره به سخن امام در مورد استبداد داخلی که “خدا می‌داند سلطنت پادشاهان ایران از آغاز پیدایش خود چقدر با جنایت و خیانت‌های خود تاریخ کشور را سیاه کرده و اصول اسلامی با سلطنت مخالف است” یادآور شد: سلطنت یکی از شرم‌آورترین و پست‌ترین ارتجاع‌هاست، آنگونه که شاه با پذیرش حق کاپیتالاسیون خود را از سگ آمریکایی پست‌تر کرد.

وی با تاکید بر اینکه امام راحل وصل به قدرت خدا بود و توکل مردم به حق تعالی را نیز باور داشت، تصریح کرد: باید این سرمایه‌ها را در گام دوم انقلاب اسلامی غنیمت شمرد و با تکیه بر آن مسیر را طی کرد.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از سال ۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است.

شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان و شهرستان نطنز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن