کردستان

هوای کردستان گرمتر می‌شود – ایرنا


خبات قمری عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبانه روز گذشته قاملو با دمای ۹ درجه خُنک‌ترین و سلین با دمای ۴۰ درجه گرم‌ترین نقطه استان بودند.

وی افزود: دمای شهر سنندج مرکز استان نیز در سردترین حالت ۱۵ درجه و در گرمترین وضعیت ۳۶ درجه سانتی گراد گزارش شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: طی امروز و فردا با توجه به انتقال رطوبت و همگرایی جریان‌ها در ساعات بعدازظهر شاهد افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید و گرد و خاک هستیم و در توابع شهرستان‌های بیجار، دیواندره، سقز و بانه نیز احتمال رگبار پراکنده و ضعیف وجود دارد.

وی اضافه کرد: از روز سه شنبه تا پایان هفته هوای استان پایدار است و پدیده خاصی مشاهده نمی‌شود.

قمری یادآور شد: به علت وجود غبار در منطقه طی ۲ روز آینده شاهد کاهش کیفیت هوا و دید افقی به خصوص در مناطق غربی استان هستیم.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۹۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۵۱۹ میلی‌متر) ۴۴ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۴۴۶ میلی‌متر، ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن