کردستان

واکسیناسیون معلمان کردستانی از هفته آینده آغاز می‌شود

[ad_1]

افشین خوشگوار عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از بهمن سال گذشته بازگشایی مدارس به عنوان یک اولویت در سال تحصیلی جاری مورد توجه وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته و بر همین اساس امکان اجرای آن در مرداد جاری فراهم شده است.

وی افزود: در این زمینه هماهنگی‌های لازم با دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان به وجود آمده و در سطح هر ناحیه و منطقه آموزش و پرورش استان ، یک مرکز تجمیعی ویژه واکسیناسیون فرهنگیان در نظر گرفته شده است که برابر استانداردهای مورد نیاز آمادگی اجرای طرح را دارد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان  تاکید کرد: همه فرهنگیان استان با اولویت پرسنل آموزشی شاغل در مدارس و کارکنان اداری به صورت نوبت بندی مدرسه ای تحت پوشش طرح قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد : بر این اساس طرح واکسیناسیون فرهنگیان به طور رسمی از ۹ مرداد آغاز می شود که آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق با تنظیم برنامه حضور همکاران بر اساس مدرسه محل خدمت به مراکز مشخص شده مراجعه می کنند.

خوشگوار پیش بینی کرد تا ۲۵مرداد جاری تمام فرهنگیان استان دوز اول واکسن را دریافت کنند.

وی به واکسیناسیون معلمان ترددی و غیربومی شهرستان و مناطق اشاره کرد و گفت: فعلا  تاکید بر انجام واکسیناسیون در محل خدمت همکاران است اما برای همکارانی که امکان حضور در محل خدمتی خود را ندارند نیز در روزهای آینده تمهیداتی ایجاد خواهد شد که در محل زندگی خویش واکسینه شوند و زمان اجرای آن را مدیران و روسای شهرستان ها و مناطق اعلام خواهند کرد .

️معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اهمیت و تاثیر واکسیناسیون فرهنگیان در بازگشایی مدارس، از فرهنگیان خواست: بر اساس برنامه زمانبندی که در روزهای آینده آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق اعلام می‌کنند ، در پایگاه‌های واکسیناسیون حضور پیدا کنند.
 
وی اظهار داشت: زمان واکسیناسیون سرباز معلمان، پرسنل خرید خدمت، دانشجو معلمان متعهد خدمت و نیروهای حق التدریس نیز در دستور کار قرار دارد که زمان اجرای آن اطلاع رسانی خواهد شد.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن