اخبار فضای مجازیفناوری و اطلاعات

پرتاب شهاب سنگ مصنوعی به فضا توسط ژاپنی ها

ژاپنی‌ها با پرتاپ موشکی حامل ماهواره ای از گوی های درخشان و ساخت شهاب‌ سنگ مصنوعی، موفق به بارش شهاب سنگی شدند.

ژاپنی‌ها با انجام آزمایشی از طریق موشکی که حامل ماهواره برای تحویل توپ های کوچک درخشان است توانستند شهاب‌ سنگ مصنوعی به فضا پرتاب کنند. در واقع این توپ های کوچک درخشان درون اتمسفر قرار می گیرند و به صورت شهاب سنگ دیده می شوند و بارش شهاب سنگ مصنوعی مشاهده خواهد شد.

به گفته ژاپنی‌ها می‌توان از این ماهواره ی بارشی در جشن‌ها و مهمانی‌ها یا رویداد‌های ویژه استفاده کرد و این امکان وجود دارد که بتوان محل بارش شهاب سنگ های مصنوعی را تنظیم کرد.

از این آزمایش و سرویس در سال ۲۰۲۰ به عنوان سرویس بارش ستاره ای رونمایی خواهد شد و اولین بار در شهر هیروشیما ژاپن باریده خواهد شد.

ماهواره پرتاب شده به اندازه یک کوله پشتی بزرگ است و در ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری سطح زمین قرار گرفته است . هر ماهواره دارای ۴۰۰ توپ کوچک (گوی) است که بارش شهاب سنگی را شبیه سازی می کنند. نکته قابل توجه این است که هر گوی قابلیت این را دارد که ۲۰ الی ۳۰ بار برای بارش شهاب سنگی نور خود را شارژ کند.


اخبار ایران و جهان را در بازتاب نو دنبال کنید.

اگر علاقه دارید تا از سوژه هایی که در اطرافتان اتفاق می افتد با دوربین یا حتی موبایل خود عکس و فیلم تهیه کنید می توانید سوژه های خود را از طریق صفحه ارسال خبر به خبرگزاری بازتاب نو ارسال نمایید.

 

لینک کوتاه
5/5 ( 1 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن