اصفهان

۴۰ درصد از اعتبارات هزینه ای استان اصفهان جذب شد


به گزارش ایرنا، نعمت الله اکبری بعد از ظهر شنبه در نشست شورای اداری استان اصفهان اظهار داشت: اعتبارات هزینه ای استان در سال گذشته ۶۵۲ میلیارد تومان بود که امسال به یکهزار و ۶۲ میلیارد تومان رسید و معادل ۶۰ درصد افزایش یافت.

وی تصریح کرد: استان اصفهان هیچ بدهی به بازنشستگان و افراد بازخرید بابت پاداشت پایان خدمت ندارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصفهان با اشاره به اینکه این استان ۶.۷ درصد از تامین بخش اول منابع عمومی و مالیاتی کشور را بر عهده دارد، اظهار داشت: این رقم معادل ۱۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ است که در پنج ماه نخست سالجاری ۱۰۵ درصد از آن محقق شد که  اصفهان ۵ درصد در زمینه تعهدات خود جلوتر است.

وی افزود: در پنج ماه گذشته و بطور ماهیانه به شهرها و روستاها پول نقد تزریق و به تعهدات عمل شده است .

اکبری، اعتبارات عمرانی و مشارکتی استان را  ۲ هزار و  ۲۲۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این اعتبار در زمینه تامین پروژه های آبرسانی و زاینده رود، آزادراه اصفهان_ شیراز ،آزادراه شرق و غرب، شهرستان ها و آبرسانی، طرح مطالعاتی انتقال آب از خلیح فارس، قطار شهری و طرح های بزرگ استان هزینه شده است.

وی با تاکید به اینکه ما در شرایط خاص و جنگ اقتصادی هستیم، افزود: دولت طبق قانون مکلف به تامین اعتبارات هزینه ای است.

اکبری اضافه کرد: با وجود ابلاغ تخصیصات صورت گرفته استانی، واریزی به خزانه صورت نگرفته است و مدیران دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت استانی و نیز تبصره ۱۲ و لایحه مشارکت خصوصی استفاده کنند.

 وی تاکید کرد: دولت را در تنگنا قرار ندهید و در شرایط اقتصادی حاکم که ممکن است تخصیص اعتبارات طول بکشد، با توجه به تامین درآمدها از بحران ها عبور کنید.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصفهان گفت: از ۱۷ هزار میلیارد تومان تخصیص اعتبارات به استان، ۶ هزار میلیارد تومان آن به استان برمی گردد که امید داریم، جبران هزینه های جاری را بکند.

وی اضافه کرد: این رقم جدای از اعتبارات سال گذشته است که  ۵۶۰ میلیارد تومان آن برای هزینه  مسکن محرومان و ۳۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی هزینه شد.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن