اصفهان

۵۲ طرح تعاونی در استان اصفهان افتتاح می‌شود


کامران کلانی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این پروژه‌ها که در بخش‌های صنعتی، مسکن، کشاورزی و صنایع دستی اجراشده است به صورت متمرکز همزمان با  ۲۶۸  طرح تعاونی در کشور به بهره برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: آیین بهره برداری از طرح‌های تعاونی استان اصفهان همزمان با تجلیل از ۱۸ تعاونی برتر استانی که ۲ باب آن نیز صاحب افتخار ملی هستند به صورت ویدئوکنفرانس و به میزبانی شهرستان نجف‌آباد برگزار می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان میزان سرمایه گذاری برای ۵۲ طرح تعاونی این استان را هزار و ۲۲۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بالغ بر ۹۰ درصد هزینه طرح‌های تعاونی استان آورده بخش خصوصی و کمتر از ۱۰ درصد آن از تسهیلات بانکی است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها ، اشتغال ۵۳۵ نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

کلانی با بیان اینکه بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ تعاونی در استان اصفهان ثبت شده که نیمی از آن فعال است، تصریح کرد: بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر عضو این تشکل‌های اقتصادی هستند که بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر آنها درتعاونی‌های سهام عدالت و ۷۷۱ هزار نفر در دیگر شرکت‌ها عضویت دارند.

وی با اشاره به اینکه پنج درصد از تعاونی‌های فعال کشور در این استان مستقر هستند، خاطرنشان کرد: شرکت‌های تعاونی اصفهان ۵۴ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان تشکیل شرکت تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی را از جمله برنامه‌های این اداره کل اعلام کرد و گفت: ۹ شهرستان این تشکل را ثبت کرده اند و اتحادیه تعاونی‌های توسعه عمران نیز در این استان تشکیل شده است.

۱۳ تا ۱۹ شهریورماه به نام هفته تعاون نامگذاری شده است.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن