تهران

۶ دستگاه لرزه‌نگار در تهران نصب می شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، جلسه ادواری شورای دبیران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به صورت مجازی با حضور معاونان و مدیران سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.

در این جلسه پیگیری و نصب ۶ دستگاه لرزه‌نگار درون گمانه‌ای در اعماق ۵۰ تا ۱۰۰ متری درون زمین در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران مطرح شد که بر اساس برنامه پیش بینی شده مقرر گردید در ماه‌های آینده، در مناطق ۱، ۲، ۴، ۱۵، ۲۲ و ۱۸ نصب این دستگاه‌ها در دستور کار قرار گیرد. همچنین راه‌اندازی پروژه پیش‌بینی طوفان نیز در این نشست مطرح شد.

در ادامه جلسه ضمن ارائه گزارش عملیات واکسیناسیون در پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران که با اقدام مشترک مراکز بهداشت، اورژانس و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) انجام می شود، بر لزوم نظارت جدی از سوی دبیران پایگاه های مدیریت بحران مناطق به منظور برقراری نظم لازم و پشتیبانی‌های موردنیاز تاکید شد.

در این نشست گزارش استقرار گروه‌های دوام در ۷۵ پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران و تامین تجهیزات موردنیاز برای این گروه‌ها ارائه شد و همچنین اعلام شد یک هزار و ۲۹۷ نفر تاکنون در سامانه خانه دوام و ایمنی به‌عنوان عضو فعال ثبت نام کرده اند و برخی مناطق نیز هنوز ثبت نام خود را انجام نداده اند.

پیشنهاد برگزاری ماهانه یک مسابقه مجازی ویژه گروه های دوام و جذب ۶۹۷ نفر عضو جدید به خانه‌های دوام و ایمنی در سال جاری از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

همچنین اعلام شد تاکنون منطقه ۶ شهرداری تهران بیشترین اعضای فعال را در سامانه خانه دوام و ایمنی به ثبت رسانده است و بر اساس آمار تعداد افراد جذب‌شده در خانه‌های دوام و ایمنی، منطقه ۱۰ شهرداری تهران بیشترین تعداد جذب را داشته است.

با توجه به روی گسل قرار گرفتن کلانشهر تهران نصب دستگاه های لرزه نگار بسیار مهم و ضروری است.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن