فارس

۹۹۲ هزار نفر در فارس در نوبت اول واکسن کرونا دریافت کردند


مهرزاد لطفی یکشنبه در سیصد و نود و سومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در این دانشگاه با اشاره به انجام ۱۲۴ ماموریت اورژانس فارس برای انتقال بیماران علامت دار و مشکوک به کووید۱۹ به بیمارستان های استان طی روز گذشته، ساده انگاری را همچنان مهمترین عامل افزایش موارد ابتلا و فوت در استان دانست.

وی افزود: متاسفانه برخی از افرادی که پیامک نوبت دهی واکسن دریافت کرده اند، از دریافت واکسن خودداری می کنند که در این زمینه توصیه می شود برای حفظ سلامت خود در برابر این بیماری و افزایش ایمنی عمومی در سطح جامعه، در این اقدام مراقبتی مشارکت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با این تاکید که به محضِ بروز علائم، زمان طلایی درمان کرونا را از دست ندهیم و هرچه سریعتر برای درمان اقدام کنیم، اضافه کرد: لازم است برای رهایی هرچه زودتر از این بحران، خانواده خود و اطرافیان را به رعایت جدی تر اصول بهداشتی تشویق کنیم.

وی از خانواده ها خواست تا به صورت مجازی با یکدیگر در تماس باشند و از دورهمی های خانوادگی و حضور در میهمانی های شلوغ به ویژه در فضای سربسته بپرهیزند.

لطفی گفت: در این ایام که با گسترش قابل توجه چرخه های انتقال این بیماری مواجهیم، تا آنجا که امکان دارد در خانه بمانیم و در صورت ضرورت خروج از منزل، از ماسک استفاده کنیم.

افزایش شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۶۰۸۰ نفر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز  با اعلام آخرین وضعیت کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع تا امروز، یکشنبه هفتم شهریور ۱۴۰۰، ۳۶ هم استانی دیگر طی روز گذشته از کرونا جان باختند.

عبدالرسول همتی با ابراز تاسف از جان باختن شماری دیگر از مبتلایان کرونا گفت: با جان باختن ۳۶ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در اثر کرونا ، شمار جان باختگان کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۶ هزار و هشتاد نفر افزایش یافت.

بستری ۴۳۰ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

او افزود: با بستری ۴۳۰ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند به چهار هزار و ۵۹۳ نفر رسید که از این تعداد، ۳۹۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۵۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۷۴ هزار و ۸۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۵۷ هزار و ۷۰۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۳ هزار و ۳۵۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۰۷ هزار و ۴۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی بیان کرد: ۳۵۷ هزار و ۳۴۵ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدا تاکنون بهبودی یافتند که از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

خدمات رسانی به بیش از ۲۶۰۰ مراجعه کننده به مراکز ۱۶ ساعته فارس در شبانه روز گذشته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه دو هزار و ۶۲۵ بیمار طی روز گذشته در مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا(۱۶ ساعته) معاینه و تحت درمان قرار گرفتند، اضافه کرد: از مجموع ۴۷ مرکز ۱۶ ساعته استان فارس برای خدمت رسانی به مردم، ۱۲ مرکز در شیراز فعال بودند که مراکز حضرت ابوالفضل(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) به صورت شبانه روزی، خدمات ارایه می دهند.

همتی با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۳۳ هزار دز واکسن در استان تزریق شده است، از گروه های سنی که پیامک دریافت کرده اند خواست تا هرچه زودتر برای دریافت واکسن طبق پیامک نوبت دهی به مراکز واکسیناسیون اعلام شده مراجعه کنند.

او اظهار کرد: آمارها نشان می دهد که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در افرادی که واکسن دریافت نکرده اند، به شدت بیشتر است و خوشبختانه تا کنون گزارشی از عارضه یا فوت ناشی از واکسن کرونا در استان فارس، اعلام نشده است.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن