استان هااقتصادیتهرانراه وشهرسازیعمران و اشتغال

احداث مترو اسلامشهر در دهه فجر

احداث مترو اسلامشهر در دهه فجر، همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س)

با توجه به گفته های حسن طلا ، شهردار اسلامشهر در چهلمین جلسه شورای مدیران شهرداری، احداث مترو اسلامشهر در تاریخ ۲۲ دی ماه همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) در امتداد خط ۳ مترو تهران آغاز خواهد شد.

با احداث مترو اسلامشهر علاوه بر اینکه مسافت بین اسلامشهر و مرکز شهر کوتاه تر می شود بلکه از اسلامشهر می توان به عنوان یک منطقه برای جذب سرمایه گذار استفاده کرد.

در این امر استانداری تهران، شورای عالی ترافیک، وزارت کشور و نمایندگان مجلس نیز همکاری کرده اند. آغاز عملیات اجرایی مترو اسلامشهر در انتظار تصویب سازمان برنامه و بودجه است.

هزینه هایی برای احداث مترو اسلامشهر مورد نیاز است:

۴۵۵ میلیارد تومان برای دو فاز :

فاز اول از ایستگاه آزادگان آغاز می شود، ایستگاه بعدی در شهر چهاردانگه با تامین اعتبار شهرداری چهاردانگه احداث و تامین اعتبار ایستگاه میدان نماز نیز برعهده شهرداری اسلامشهر بوده که هر ایستگاه ۸۰ میلیارد تومان هزینه دارد. از ۲۰ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده برای احداث مترو اسلامشهر ، ۱۸ میلیارد به دلیل توقف طرح به حساب دولت بازگشت.

با توجه به گفته های مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری اسلامشهر: طول تونل مترو اسلامشهر ۱۵.۵ کیلومتر است که فاز اول آن در ۳ سال احداث می شود.


اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری بازتاب نو دنبال کنید.

لینک کوتاه
5/5 ( 1 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن