احزاب و شخصیت هاسیاسیمجلس

اعتراض وکلای جوان دادگستری به معضل بیکاری خبر ساز شد

اعتراض وکلای جوان دادگستری به معضل بیکاری با نوشتن طوماری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه.

اعتراض وکلای جوان دادگستری به معضل بیکاری با نوشتن طوماری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه در خصوص بروز بیکاری و مشکلات عدیده‌ای در بین وکلا به ویژه وکلای جوان خبرساز شد.

در متن نامه اعتراض وکلای جوان دادگستری به معضل بیکاری که روز شنبه یک نسخه آن در اختیار ما قرار گرفته، آمده است:

از گذشته تا کنون جذب بی رویه وکیل که بدون نیازسنجی و توجه به عرضه و تقاضا در کانون وکلای دادگستری و بعدها مرکز امور مشاوران قوه قضائیه صورت گرفته است، بروز بیکاری و مشکلات عدیده‌ای در بین وکلا به ویژه وکلای جوان را موجب شده است.

 

اعتراض وکلای جوان دادگستری به معضل بیکاری
خبرگزاری بازتاب نو

متاسفانه وضعیت وکلا در آمارها و تصمیمات اتخاذ شده همواره با اوضاع مالی حدود سه درصد از وکلای با سابقه مقایسه می‌شود که در زمان مساعدتری مشغول به این حرفه شده و کسب درآمد کرده اند.

این وکلا نوشتند: واقعیت این است که درصد عظیمی از وکلا در مضیقه مالی به سر می‌برند و خصوصا برخی وکلای جوان حتی در تامین هزینه تمدید پروانه خود ناتوانند. پرداخت هزینه های هنگفت به دادگستری، اداره امور مالیاتی، بیمه  مدت ها است ایشان را دچار عسر و حرج کرده است.

در این نامه اعتراض وکلای جوان دادگستری به معضل بیکاری آمده است : وضعیت نامناسب وکلای جوان، زمینه بروز فساد را در حرفه ای که با دادگستری و جان و مال و عرض و ناموس مردم سر و کار دارد بسیار مساعد کرده است.

در این نامه وکلای جوان، اصلاح مقررات وکالت تحت نظارت کانون های وکلا را در راستای جلوگیری از پذیرش بیرویه و بدون نیازسنجی وکیل، منع برگزاری آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه، منع صدور پروانه وکالت بدون آزمون و بدون ظرفیت برای شاغلان و بازنشسته ها همچنین جلوگیری از تصویب طرح های مخرب، و غیرکارشناسی پیشنهادی توسط بخشی از اشخاص بازمانده از قبولی در آزمون وکالت به خصوص موارد مربوط به بذل پروانه وکالت به خواص و صوری سازی آزمون را خواستار شدند.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن