اجتماعیجامعه شهری

متقاضیان غذای دانشجویی افزایش یافته است

تعداد دانشجویانی که از غذای دانشجویی سلف دانشگاه ها استفاده می کنند در سال 97 افزایش یافته است .

با توجه به گفته های مهندس ذالفقار یزدانمهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تعداد دانشجویانی که از غذای دانشجویی سلف دانشگاه ها استفاده می کنند طی یک سال اخیر افزایش یافته است و دانشجویان می توانند با استفاده از غذاهای رستوران‌های مکمل از یارانه اختصاصی این بخش و همچنین غذای رایگان استفاده کنند.

وی همچنین افزود: در مقایسه با سال پیش که خیلی از دانشجویان از غذای بیرون دانشگاه استفاده می کردند، امسال به دلیل افزایش قیمت هاو کاهش قدرت خرید، بیشتر دانشجویان از غذای دانشجویی استفاده می کنند تا در هزینه ها صرفه جویی شود.

طبق گقته های مهندس ذالفقار یزدانمهر در حال حاضر ۵۵ رستوران مکمل در دانشگاه ها راه اندازی شده است و این امکان برای دانشجویان فراهم آورده تا برای تهیه غذای دانشجویی خود از این رستوران ها غذا تهیه کنند. در واقع تنوع غذایی زیاد در این رستوران ها باعث شده است تا هر دانشجو بتواند غذای مورد علاقه خود را با قیمت ۳۰ الی ۴۰ درصد ارزنتر از غذاهای بیرونی تهیه کند.

در واقع هر دانشجویی که از غذای رستوران‌های مکمل در دانشگاه‌ها استفاده کند، دانشگاه‌ها متناسب با توان مالی خود به آنها ۴ تا ۶ هزار تومان یارانه پرداخت می‌کند. حتی هر دانشجویی که از غذای ۶ هزار تومانی رستوران‌های مکمل استفاده کند، غذای رایگان دریافت خواهد کرد که این برنامه در دانشگاه یزد اجرایی می‌شود.


اخبار ایران و جهان را در بازتاب نو دنبال کنید. 

لینک کوتاه
5/5 ( 1 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن