سیاست داخلیسیاسی

برگزاری مراسم ۱۳ آبان ۹۷ با حضور ملت همیشه در صحنه

روحانی نشستی با مدیران اقتصاد برگزار کرد

۱۳ آبان روز دانش آموز و همچنین روز ملی مبارزه با استکبار جهانی می باشد . رئیس جمهور در روز ۱۳ آبان ۹۷ نیز از همه اقتصاد دان هایی که در این مراسم شرکت کردند قدردانی کردند و همچنین اقتصاد را خط مقدم مبارزه با توطئه های آمریکا دانستند و تاکید کردند: در میان بخش‌های اقتصادی ، وزارت اقتصاد نوک پیکان این استقامت و حمله در برابر توطئه‌های آمریکا است.

به گزارش بازتاب نو،حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با توجه به دیداری که در ۱۳ آبان با معاونین و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی داشتند، از ملت همیشه در صحنه ایران تشکر کردند و اظهارداشتند: مردم با حضور گسترده و شکوهمند خود در این راهپیمایی و اعلام آمادگی برای وحدت ، انسجام ، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان، بر توطئه‌های جدید آمریکا خط بطلان کشیدند.

همچنین از چند فعالیتهای انجام شده چند مسول پیشین (دکتر کرباسیان – آقای اکرمی) نیز قدردانی نمودند و فرمودند : در شرایطی هستیم که بازار بورس و فرابورس ما امروز نقش بسیار خوب و سازنده‌ای داشته است. این حرف درست است که ما بخشی از مسئولیت بانک‌ها را به تدریج باید به بازار سرمایه منتقل کنیم و بازار سرمایه ما این توان را دارد که بخشی از نیازمندی‌ها و تجهیز منابع مالی کشور را به عهده بگیرد.

رئیس جمهور این نکته را خاطر نشان کردند که با توجه به تذکرهایی که در زمینه به تعویق انداختن سود اوراق و یا بازپرداخت آن بیان شده است گفت:

مردم باید دقیقاً بدانند دولت پای قولی که به آنها داده ایستاده است؛ این سرمایه و اعتمادی که می‌گوییم البته بسیار گسترده و وسیع است، اما یک بخش‌ آن در همین است که دولت به مردم اعتماد دهد که چگونه به اوراق همانند اسکناس اعتماد ‌کنند و این در جامعه بسیار مهم است و امیدواریم از این فرصت بسیار مناسب و خوبی که در بازار سرمایه ایجاد شده مخصوصاً در این شرایط بتوانیم بهره‌برداری و استفاده بیشتری کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحریم هم به بازار سرمایه کمک کرده به این معنا که باعث شده قیمت ارز بالا برود و خود به خود به ارقام بازار سرمایه کمک کرده است، گفت: در عین حال بازار سرمایه مسئولیت سنگینی هم بر دوش دارد و می‌تواند در شرایط تحریم نقش بسیار خوبی را ایفا کند چراکه به همان مقدار که ممکن است بانک‌ها دست و پایشان بسته شود، دست بازار سرمایه دست بازتر خواهد بود و باید فعال شود.

روحانی در خصوص سهام عدالت گفت: این حق مردم است که سودی از آن داشته باشند و هم بتوانند در بازار تبادل کنند، زیرا به نوعی این سهام برای خود مردم است و می توانند از آن استفاده کنند که نتیجه آن کمک به اقتصاد کشور است.

رئیس جمهور در خصوص برگزاری اربعین حسینی نیز تشکر کردند که با شکوه هر چه بیشتر و با نظم هدفمندی برپا شد همچنین ایشان فرا رسیدن ایام رحلت نبی معظم اسلام پیامبر اکرم(ص) به عنوان فخر همه موجودات و پیامبر رحمت برای همه عالمیان و همچنین ایام شهادت پرچمدار صلح امت پیامبر حضرت مجتبی(ع) و امام هشتم(ع) را تسلیت گفت.

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن