خوزستان

تندباد لحظه‌ای و احتمال برخاستن گرد وخاک در مناطقی ازخوزستان

[ad_1]

محمد سبزه زاری روز جمعه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی تا اوایل وقت فردا(شنبه) جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی خواهد شد.
وی ادامه داد: به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده و رعد وبرق  و تندباد لحظه ای به ویژه در مناطق مرتفع استان دور از انتظار نیست.
سبزه زاری گفت: از اواسط وقت فردا(شنبه) تا روز دوشنبه وزش بادها در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی متوسط گاهی شدید پیش بینی می شود و احتمال برخاستن گرد و خاک محلی و موقتی برای ساعاتی از بعدازظهر در این مناطق وجود دارد.
وی با بیان اینکه از اواسط وقت شنبه تا اواسط روز دوشنبه هفته آینده آبهای شمالی خلیج فارس مواج است، از صیادان خواست تا بهبود شرایط جوی از رفتن به صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس خودداری کنند.
شبانه روز گذشته بستان با ۴۵.۸ و دهدز با ۲۲.۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین وخنک‌ترین نقاط خوزستان گزارش شده‌اند.
در همین مدت حداکثر دمای کلانشهر اهواز به ۴۵.۶و حداقل به ۳۲درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.
به گزارش ایرنا وقوع پدیده شرجی در چند روز اخیر به خصوص در ساعات صبح و اواخر شب پدیده غالب آب و هوایی در اغلب مناطق خوزستان به جز مناطق مرتفع شمال شرق استان بوده است.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن