اصفهان

حضور مقام‌های خارجی در آیین تحلیف نشانه اقتدار نظام است


به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردستان در مسجد جامع این شهرستان افزود: مقام‌های کشورهای خارجی با حضور در ایران شاهد همبستگی و وحدت مسوولان ایران بودند و قدردان تلاش و برنامه‌ریزی دست‌اندرکاران برگزاری آیین تحلیف هستیم.

وی با تبیین ویژگی‌های رییس جمهوری اظهار داشت: هرچند همه دیدگاه‌های آیت‌الله سیدابراهیم رییسی درباره مسایل کشور بسیار ارزنده و مهم بود، اما جمله من خدمتگزار مردم هستم ستودنی است.

امام جمعه اردستان در ادامه با یادآوری آیین تنفیذ حکم رییس جمهوری سیزدهم و سخنان مهم، ارزشمند و راهگشای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم توصیه‌های رهبری اجرایی شود و همانطور که رییس جمهوری تاکنون‌ ثابت کرده‌ است همچنان به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل کند و مانند برخی‌ها به فراموشی نسپارد.

حجت الاسلام دهشیری با اشاره به در پیش بودن روز خبرنگار (۱۷ مرداد) اظهار داشت: ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ طلبان با هجوم خود به نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوراسلامی را به شهادت رساندند که برای قدر دانی از خدمات خبرنگاران و به یاد ماندن این واقعه مهم این روز به روز خبرنگار نامگذاری شده که از همین جا از تلاش خبرنگاران شهرستان قدردانی می شود.

خطیب جمعه اردستان با تجلیل از خبرنگاران این شهرستان به ویژه آنان که اخبار آیین‌های مذهبی به خصوص نماز جمعه را بازتاب می دهند خطاب به آنان گفت: خبرنگار باید حقایق را ببینید و آنرا بازتاب دهد.

وی اضافه کرد: خبرنگاران چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مردم هستند، باید در خدمت مردم باشند و نباید دگرگونه بینید، بشنوید و سخن بگویید، بلکه باید صدای رسای مردم و در خدمت جامعه باشند.

حجت‌الاسلام دهشیری افزود: برخی‌ها دهان خود را باز و به دین، عقاید مردم، شخصیت‌های برجسته و خدمتگزاران صادق توهین می کنند که خبرنگاران باید جواب این افراد را بدهند و بی‌تفاوت نباشند.

وی با بیان اینکه خبرنگاری مانند شمشیر ۲ لبه است، اضافه کرد: خبرنگاران باید چیزی بگویید و بنویسید که‌ خلاف واقع و موجب اختلاف و ناراحتی در جامعه شود.

محمود صارمی  متولد ۱۳۴۷ در بروجرد خبرنگار و مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزارشریف افغانستان بود که ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ در جریان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف به دست گروهک طلبان به شهادت رسید.

خطیب جمعه اردستان در بخش دیگری از سخنان خود به نزدیکی ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره و اظهار امیدواری کرد: بتوان در این ماه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را احیا کرد.

حجت‌الاسلام دهشیری افزود: باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رواج پیدا کند، اما نباید باعث درگیری با افراد شود و در جایی که احتمال درگیری وجود دارد باید پرهیز و آن را به مسوولان ذیربط واگذار کرد.

وی درباره آیین‌های عزاداری ماه محرم تصریح کرد: مسوولان هیات‌ها باید طوری برنامه‌ریزی کنند که منکری صورت نگیرد و شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود.

خطیب جمعه اردستان با اشاره به سالروز حمله اتمی آمریکا به شهر ناکازاکی ژاپن گفت: این کشور که خود آن جنایت هولناک را انجام داد، مساله هسته ای ایران را زیر سوال می‌برد و کشور ما را مورد تحریم قرار می‌دهد، در حالی که همه می‌دانند صنعت هسته ای ایران صلح‌آمیز است و کاربرد نظامی ندارد.

دهشیری به هدف قرار گرفتن کشتی تجاری رژیم‌ صهیونیستی در دریای عمان اشاره و تاکید کرد: این رژیم جعلی و طرفداران غربی آن ایران را مسوول حمله معرفی و کشورمان را تهدید می‌کنند که ما به آن‌ها می گوییم اگر دست از پا خطا کنند چنان پاسخی کوبنده و بازدارنده دریافت خواهند کرد که هرگز نتوانند آن را فراموش کنند.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران بخش بهداشت و درمان در راه مقابله با ویروس کرونا از مردم خواست که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کمک کنند این ویروس از شهرستان برچیده شود.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن