خوزستان

حمل ریلی نهاده های دامی به روش جامبوگیری در بندر امام خمینی انجام شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دامپزشکی خوزستان رضا اسدی شنبه اظهار داشت: در راستای سیاست های سازمان دامپزشکی برای اولین بار نهاده های خام دامی وارداتی به کشور از طریق جامبو بگ و خط راه آهن سراسری از بندر امام خمینی بارگیری و به نقاط مختلف کشور ارسال شد.

وی افزود: این اقدام در راستای رعایت دستور العمل های بهداشتی قرنطینه ای، به خصوص در مورد کنترل بهداشتی تردد حمل و نقل نهاده های خام دامی و ارسال آنها به تمامی نقاط کشور صورت گرفت.

اسدی گفت: طی هماهنگی صورت گرفته از این پس نهاده های وارداتی علاوه بر حمل از طریق ناوگان جاده ای از طریق خطوط ریلی و به وسیله جامبو گیری انجام می شود.

وی افزود: به استناد ماده چهار آیین‌نامه کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده‌های خام دامی و هر گونه جابه‌جایی دام و نهاده‌های خوراک دام، نیازمند اخذ مجوز بهداشتی حمل از دامپزشکی است. 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خوزستان گفت: مجوزهای حمل صادره از طرف دامپزشکی، مجوز بهداشتی محسوب می‌شود و سلامت محصول را نشان می‌دهد.

حدود ۸۵ درصد حجم غلات و نهاده‌های دامی و طیور مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور می‌شود.

پارسال حدود ۱۳.۷میلیون تن کالای اساسی و نهاده‌های دامی و طیور در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شد.
پیش بینی شده امسال واردات گندم به کشور با توجه به خشکسالی بی سابقه به ۶ میلیون تن برسد که بیشتر آن از طریق بندر امام خمینی وارد کشور خواهد شد.

بندر امام خمینی(ره) با ظرفیت سالانه ۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی وغیرنفتی، دومین بندر بزرگ و راهبردی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

از ابتدای سال جاری تا ۲۰ تیرماه در مجموع چهار میلیون و ۸۵۸هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده است.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن