کردستان

خاموشی‌های برق در کردستان ۷۵ درصد کاهش یافت

[ad_1]

هیوا لهونیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سه هفته گذشته خاموشی‌های خارج از برنامه برق در استان به طور کلی حذف شده و از ۲ هفته پیش نیز خاموشی ۲ نوبته در روز قطع شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ روز است که خاموشی‌های یک نوبته نیز در برخی موارد به صفر رسیده است، اضافه کرد: با توجه به تداوم گرمای هوا و عدم رعایت مشترکان برنامه خاموشی تا ۱۵ مرداد ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه در صورت اعمال خاموشی، این کار شامل مراکز بیمارستانی، ایستگاه‌های پمپاژ آب و مراکز اینترنتی نخواهد شد، ادامه داد: کاهش ساعات کاری و اداری و تعطیلی روزهای پنجشنبه در استان، تاثیر بسیار زیادی در کاهش مصرف برق و خاموشی‌ها داشته است.

لهونیان به مصرف ۶ هزار مگاواتی سیستم سرمایشی ادارات در کشور در طول روز اشاره کرد و افزود: با تغییر ساعات اداری از ۷ صبح تا ۱۳ ظهر در استان، مصرف برق ناشی از استفاده از سیستم‌های سرمایشی کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه برق مصرفی استان ۴۳۰ مگاوات و مصرف روزانه مشترکان ۴۸۰ مگاوات است، یادآور شد: در صورتیکه هر مشترک روزانه ۶۰ تا ۸۰ وات در مصرف برق صرفه‌جویی کند، نیازی به اعمال خاموشی در طول شبانه‌روز نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان به خسارات ناشی از جریان برق نیز اشاره کرد و گفت: چنانچه در اثر جریان برق در عرصه و اعیان املاک مشترکین بخش‌های خانگی و تجاری، به وسایل برقی (بجز وسایل لوکس) آسیبی وارد شود، یا اینکه در اثر جریان برق نقص عضو یا آتش سوزی صورت گیرد و یا چنانچه فوتی رخ دهد؛ این دسته از مشترکان می توانند برای ثبت و اعلام خسارت و بارگذاری مدارک مورد نیاز، به سامانه bime.tavanir.org.ir مراجعه کنند.

در حال حاضر ۶۸۵ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند هستند.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن