فارس

خبرنگاران لارستان واکسن دریافت کردند


سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان  گفت: تعداد ۱۷ رسانه فعال و قانونی به صورت چاپی یا برخط که از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی  مجوز دریافت کرده‌اند در لارستان فعالیت می کنند

آیت‌الله موحدی یکشنبه در محل تزریق واکسیناسیون خبرنگاران افزود: البته تعدادی نیز در نوبت دریافت مجوز هستند که امیدوارم به زودی مجوز رسمی خود را اخذ کنند.

وی بیان کرد که بر اساس آمارهای موجود نزدیک به ۴۵ نفر خبرنگار و عکاس در ثبت اخبار لارستان فعال هستند،هرچند تلاش برای تکمیل بانک اطلاعاتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان ادامه دارد.

موحدی بیان کرد: هرچند بر اساس قانون خبرنگاری از مشاغل سخت و هم اینک با توجه به شرایط کرونا شغلی پر خطر نیز محسوب می شود اما همچنان شرایط بیمه این قشر نیازمند تاییدیه فعالیت از برخی ارگان ها و موسسات از جمله خانه مطبوعات است که امید می‌رود با تلاش اصحاب رسانه خانه مطبوعات رونق بیشتری گیرد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان، خبرنگاران به همراه معلمان، استادان دانشگاه‌، رانندگان حمل و نقل عمومی، زندانیان و بیماران دیابتی و صعب‌العلاج در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گرفته‌اند.

موحدی گفت: آیین گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران و اهالی رسانه در سطح شهرستان برغم آمادگی و استقبال برخی از ادارات و از جمله فرمانداری ویژه لارستان در دستور کار جدی اداره فرهنگ و ارشاد لارستان بود، اما به خاطر شرایط خاص و حتی فوق قرمز کرونایی و موج فزاینده مبتلایان در منطقه این جلسه لغو شد.

بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی لارستان ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۶ نفر در سه شهرستان لارستان، اوز و خنج به کرونا مبتلا شده اند.

۱۷ مرداد  همچنین با ثبت یک نفر فوتی شمار فوتی های ناشی از کرونا در لارستان ،خنج، اوز به ۲۷۶نفر رسید.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار در فاصله حدود ۳۷۸ کیلومتری شیراز واقع شده است.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن