بوشهر

دستگاه‌‏های برتر استان بوشهر در جشنواره شهید رجایی معرفی شدند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، علی درویشی روز دوشنبه در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی در استان بوشهر افزود: اینکه از بین ۵۲ دستگاهی که تمامی مستندات خود را ارائه کردند انتخاب برترین ها صورت گیرد  کار دشواری است چرا که دستگاه‌های زیادی شایسته تقدیر بودند.

وی بیان کرد: با این وجود در شاخص های عمومی و اختصاصی شرکت آب و فاضلاب و اداره کل ثبت و احوال استان بوشهر به عنوان دستگاه برتر معرفی شدند.

درویشی ادامه داد: در شاخص عمومی  اداره امور مالیاتی و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، در گروه آموزشی و پژوهشی اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر، در گروه زیربنایی و زیرساخت شرکت آب منطقه ای و در گروه سلامت و رفاه اجتماعی نیز دانشگاه علوم پزشکی به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

وی اظهار داشت: در گروه عمومی و قضایی نیز اداره کل امور اقتصادی و دارایی و در شاخص بیشترین ارتقا نسبت به سال گذشته ستاد نظارت گمرکات استان بوبشهر به عنوان دستگاه برتر معرفی شدند.

درویشی افزود: در شاخص جذب منابع ملی و استفاده از ظرفیت قانون بودجه اداره کل راه و شهرسازی و در شاخص اصلاح ساختار سازمانی و واگذاری تصدی‎های دولت نیز اداره کل دامپزشکی رتبه برتر را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: از دی ماه سال گذشته فرایند انتخاب دستگاه‌‏های اجرایی برتر استان بوشهر آغاز شد که در جریان آن با وجود عملکرد مناسب برخی از دستگاه‎ها به دلیل اینکه مستندسازی قابل قبولی نداشتند در بین دستگاه‌های برتر جایگاهی پیدا نکردند.

درویشی اظهارداشت: در انتخاب دستگاه‏های اجرایی برتر برخی اعتقاد به انتخاب آن به صورت دوره ‎ای هستند اما با توجه به اصل شایسته گزینی می‏ طلبد با اجتناب از انتخاب ادواری دستگاه برتر براساس عملکردی که داشته مورد ارزیابی قرار گیرد که با این رویکرد امکان دارد بر خلاف انتخاب دوره ‏ای یک دستگاه حتی برای ۱۰ سال متوالی به عنوان دستگاه برتر انتخاب شود.

وی گفت: امسال عملکرد دستگاه‌ها در شاخص‌های عمومی و اختصاصی توسط تیم‌های کارشناسی مورد ارزیابی قرار گرفت که در نهایت ۱۱ دستگاه اجرایی برتر به‌عنوان برگزیده انتخاب شدند.

درویشی اظهارداشت: دستگاه‌های اجرایی برتر باید چراغ راهنمایی برای دیگر دستگاه‌ها قلمداد تا ضعف‌ها و مشکلات آنها برطرف شود.

 وی در بخش دیگری از صحبت‏های خود اظهار کرد: تکمیل پروژه‎های نیمه‏ تمام بویژه توسعه فضاهای آموزشی، ورزشی، سد و آب شیرین ‎کن در این چند سال از اولویت ‏های استان بوشهر بوده و در اجرا پروژه ‎ها همواره نگاه بر اتمام آنها در بازه زمانی تعیین شده بوده است.

وی یادآور شد: امسال همزمان با هفته دولت پروژه‌های عمرانی با سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومان و پروژه‌های اقتصادی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره‌‏برداری قرار گرفتند.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن