ارتباطاتسخت افزارفناوری و اطلاعاتنرم افزار

افتتاح رستوران هوشمند معلولان در ژاپن

افتتاح رستورانی هوشمند که به رستوران داران اجازه می‌دهد با کنترل ربات ها از مشتریان پذیرایی کنند.

رستوران هوشمند معلولان در ژاپن افتتاح شده که به رستوران داران اجازه می‌دهد، ربات ها را از راه دور کنترل کنند. بنابراین می‌توان این رستوران را یک محیط عالی برای اشتغال معلولان در نظر گرفت.

این ربات های هوشمند اجازه می‌دهند که افراد مبتلا به انواع بیماری ها و اختلال های حرکتی به راحتی از راه دور سفارشات مشتریان را ثبت کنند.

اشتغال معلولان حسی و حرکتی همیشه از دغدغه های مهم دولت های مختلف محسوب شده و به نظر می‌رسد ژاپنی ها به خوبی از پس این دغدغه ها با کمک رستوران هوشمند معلولان بر آمده اند. شرکت رباتیک «ارای» اخیرا از ربات OriHime-D که یک ربات ۴ فوتی (۱۲۰ سانتیمتری) است رونمایی کرده است. این ربات می‌تواند از راه دور اداره شود.

درواقع این ربات ها دارای دوربین های دیجیتال و بلندگو هستند تا اپراتورهای انسانی آن ها را شنیده و ببینند که مشتریان چه می‌خواهند. جالب است بدانید که در مرحله بعدی کنترل کننده ها از طریق اینترنت در این رستوران هوشمند معلولان به ربات های OriHime-D برای حرکت، صحبت با مشتریان و انتخاب اشیا مانند فنجان قهوه اجازه می‌دهند،  ارتباط برقرار کنند.

افتتاح رستوران هوشمند معلولان در ژاپن
افتتاح رستوران هوشمند معلولان در ژاپن

بر این اساس حتی افرادی که قادر به صحبت کردن هم نباشند می‌توانند با کمک چشمهای خود اقدام به تایپ پیام کنند. این روش می‌تواند بر اساس تبدیل موارد تایپی به کلام انجام شود و ربات ها را قادر به صحبت کردن با مشتریان کند.

منبع : انتخاب

 

لینک کوتاه
5/5 ( 1 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن