تهران

شهردار تهران: حاج قاسم فقط خدا را می دید


به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی در اولین جلسه ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: سوال این است که می توان حاج قاسم شد یا نه؟ طبیعتا باید در پاسخ این سوال گفت بله. سوال بعدی این است که آیا رسیدن به حاج قاسم سخت است یا آسان؟ به نظرم هم سخت است و هم آسان. به نظرمن حاج قاسم یک راه است. 

وی افزود: بهترین صفت حاج قاسم این بود که بنده خدا بود و کسی که بنده خدا شد تکلیفش روشن می شود، کسی که بنده خدا شد، نسبتش با خدا، دین خدا، مکتب اسلام، امام جامعه و مردم مشخص می‌شود و همه وجود او نور می شود و وقتی از ایثار صحبت می کنید پس خود ایثار می‌شود و وقتی حرف از غیرت می زنید، می شود خود غیرت.

شهردار تهران در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: مراسم سالگرد حاج قاسم سلیمانی مردمی است و شهرداری در قامت یک کمک کننده و پیروی از موج مردمی در میدان ظاهر خواهد شد. 

وی ادامه داد: ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در بالاترین سطح در شهرداری تشکیل شده است، تمام سطوح شهرداری اعم از مناطق و نواحی و مجموعه‌های مختلف شهرداری به ویژه معاونت فرهنگی و اجتماعی پیگیر برگزاری یک بزرگداشت و حرکت جدی مردمی هستند. اساس کار، کار مردمی است، هر چند حق حاج قاسم ادا نخواهد شد اما تلاش می کنیم که ما هم گامهایی در این جهت برداریم.

شهردار تهران ادامه داد: قریب به دو هزار برنامه در سطوح مختلف در نظر گرفته‌شده و عموما هم این برنامه ها مردمی هستند و ما نیز وظیفه خود را پیگیری و حمایت از این برنامه های مردمی و خودجوش می دانیم. 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم پنجشنبه آینده همزمان با فاطمیه، اول تشییع پیکرهای پاک شهدا صورت می گیرد مثل همیشه شاهد خلق یک حماسه باشیم و ان شاالله روح حاج قاسم مدد دهد و تهران عزیز بار دیگر به پا خیزد تا گوشه ای از دین بزرگی که حاج قاسم بر گردن ما دارد را ادا کند.

زاکانی تاکید کرد: در نقاط مختلف در طول هفته برنامه ها انجام می شود هر چند اساس کار در ستاد مرکزی به مسئولیت فرزند بزرگوار حاج قاسم انجام می شود که عمده کار، مردمی است و شهرداری در قامت یک کمک کننده و پیروی از موج مردمی در میدان ظاهر خواهد شد. 

وی یادآور شد: حاج قاسم بنده خوب خدا بود و به همین دلیل خدا به او این همه عزت و عظمت داد و منشا خیر و بزرگی امت اسلام و به ویژه ایران عزیز شد. 


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن