خوزستان

صنایع خوزستان مصرف برق خود را باید کاهش دهند

[ad_1]

علی خدری دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مصوبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ هیات وزیران اظهار داشت : این مصوبه به منظور کاهش و منظم نمودن اعمال خاموشی مشترکان خانگی و تجاری و جلوگیری از خاموشی گسترده در شبکه برق کشور تصویب شده است.

وی ادامه داد : در این مصوبه تمامی ادارات، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها و سایر نهادهای عمومی در روزهای پنج‌شنبه تا پایان مرداد ماه با رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری تعطیل خواهند بود و ساعت شروع به کار ادارات و ارگانهای دولتی از ساعت  ۷ صبح لغایت می باشد.

 وی افزود: همچنین برای حفظ پایداری شبکه برق کشور دستورات مرکز دیسپاچینگ ملی  ایران «شرکت مدیریت شبکه برق ایران» برای کلیه مدیران برق و مشترکان بزرگ لازم الاجراست، و استانداران و مدیران استانی مانع هرگونه اخلال در بهره برداری از شبکه برق به تشخیص مرکز یاد شده خواهند شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان جدیدترین مصوبه هیات وزیران در راستای کاهش و منظم نمودن اعمال خاموشی مشترکان خانگی و تجاری و جلوگیری از خاموشی گسترده در شبکه برق را تشریح کرد و ضمن تقدیر از صبر و شکیبایی مردم استان با وجود گرمای بالای ۵۰ درجه، خواستار مدیریت مصرف در ساعات اوج بار شد.

خدری در ادامه در خصوص تشویقی به صنایع و جبران شرایط موجود نیز عنوان کرد: واحدهایی که در اجرای این تصویب نامه با وزارت نیرو همکاری کنند معادل میزان کاهش مصرف انرژی آنها در سایر ایام سال از برق با تعرفه صفر برخوردار می‌شوند و در صورت عدم همکاری، شرکت‌های برق مجازند بلافاصله برق مشترک را قطع کنند.

وی خاطر نشان کرد :  در تلاش هستیم تا برق بخش خانگی در این روزها قطع نشود اما جدول‌های احتمالی قطعی برق را نیز در پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع برق استان خوزستان قرار داده ایم تا چنانچه پیک مصرف از میزان استاندارد آن بالا رفت بر اساس جدول یاد شده اقدام به قطع برق شهرهای استان کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در پایان ضمن قدردانی بیش از پیش از صبر و شکیبایی مردم در این گرمای طاقت فرسای بالای ۵۰ درجه، از مردم درخواست کرد: با مدیریت مصرف برق در ساعات اوج بار «۱۲ تا ۱۸» مجموعه صنعت برق خوزستان را یاری کنند تا بتوانیم با همراهی مردم عزیز و صبور خوزستان از خاموشی های بی برنامه جلوگیری کنیم.

یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۴۰ مشترک تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق خوزستان است که از این تعداد ۳۳ درصد مشترکان روستایی هستند.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن