تهران

مجموعه آزمایشگاهی کنترل کیفیت هوای شهر تهران راه‌اندازی می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز چهارشنبه شهرداری تهران، علی اشراقی با اعلام خبر فوق افزود: نهمین جلسه کمیسیون ماده پنج در سال جاری تشکیل شد و طرح احداث مجموعه ای آزمایشگاهی با هدف  بهبود فعالیت های زیست محیطی و کنترل کیفیت هوای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

وی یادآورشد: به منظور رفع مشکلات زیست محیطی ناشی از آلودگی شدید هوای شهر تهران، ضروری است کیفیت هوا، به صورت مستمر پایش شود و اقدامات مربوط به مقابله با آلودگی هوا، مورد ارزیابی قرار گیرد.

اشراقی اظهارداشت: در همین راستا توافقنامه ای بین شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) تنظیم شده است که براساس این قرارداد، طرف ایرانی مسئولیت اختصاص فضا و ساختمان مناسب و طرف ژاپنی مسئولیت تامین تجهیزات مناسب و همچنین مطالعات مرتبط با طرح های کاهش آلودگی هوا را به عهده دارند.

وی با اشاره به موافقت شورای اسلامی شهر تهران و سازمان برنامه و بودجه کشور با انجام این توافق، ادامه داد: در نهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری، اعضاء پس از دریافت گزارش مشاور طرح به بررسی موضوع پرداختند و در نهایت با اختصاص زمینی در محدوده بزرگراه شهید باکری، در شمال پارک میلاد واقع در منطقه ۵ شهر تهران، برای اجرای این طرح موافقت شد

در ادامه این جلسه، نقشه های اصلاحی برخی از معابر طرح تفصیلی و طرح های اجرایی نیز مورد تأیید اعضاء قرار گرفت.
 

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن