کردستان

مرگ ۱۶ هموطن در تصادف اخیر ضرورت ایجاد سوله بحران کردستان را بیشتر کرد


دکتر بهتاش خانی آباد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حادثه خبر نمی‌دهد و هر لحظه ممکن است با زلزله، تصادف، سقوط هواپیما، انفجار ،آتش سوزی گسترده یا هر نوع حادثه دیگری روبرو شویم و عده‌ای جان خود را از دست دهند بنابراین باید آمادگی مواجهه با این حوادث را داشته باشیم.

وی افزود: یکی از شیوه‌های ایجاد این آمادگی، وجود سوله بحران است که می‌توان اجساد را به آنجا منتقل کرد و بررسی های پزشکی قانونی لازم بر روی آنان را انجام داد.

دکتر خانی‌آباد اضافه کرد: در حادثه اخیر که برای مینی‌بوس رخ داد و متاسفانه موجب مرگ ۱۶ نفر از هموطنان شد، با توجه به اینکه قربانیان بومی استان بودند، مشکل زیادی در نگهداری و بررسی اجساد وجود نداشت اما اگر این حادثه برای یک اتوبوس با تعداد مسافر بیشتر و با مسافرانی غیر بومی در استان رخ می‌داد با مشکلات بسیار جدی مواجه می‌شدیم.

وی ادامه داد: در جنب ساختمان جدید پزشکی قانونی واقع در شهرک بهاران یک زمین خالی وجود دارد که شرایط بسیار مناسبی برای ساخت و ایجاد سوله بحران را دارد.

دکتر خانی‌آباد یادآور شد: از حدود ۲ سال پیش پیگیری و نامه نگاری های متعددی با استانداری، استاندار و سایر مراجع ذیصلاح برای راه‌اندازی این سوله بحران صورت گرفت اما تاکنون بی نتیجه مانده است و امیدواریم در دولت جدید شرایط لازم برای راه‌اندازی این سوله بحران فراهم شود.

۱۱ شهریور یک مینی‌بوس در محور سروآباد – کامیاران به دلیل نقص فنی و بی احتیاطی راننده به داخل دره سقوط کرده و ۱۶ نفر جان خود را از دست دادند.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن