کردستان

مریوانی‌ها از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند


علیرضا تخت شاهی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح تامین پایدار آب شرب شرق مریوان در مراحل پایانی قرار دارد و در صورت رفع معارض تا پایان شهریور امسال، این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: احداث تصفیه خانه تحت فشار( ساخت ایستگاه پمپاژ، مخازن ۳۵۰ و ۱۰۰ مترمکعبی) با ظرفیت تصفیه ۲۰۰ لیتر در ثانیه، نصب پنج عدد فیلتر و اجرای پایپینگ انتقال آب خام از مهمترین اقداماتی است که برای اجرای این طرح انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان افزود: با اجرای تصفیه خانه مذکور و انتقال آب از سد گاران به تصفیه خانه، مشکل کم آبی محلات شرق مریوان شامل لنج آباد، تازآباد، پادگان، میدان پیشمرگان و افت فشار محلات مرتفع این شهر برطرف خواهد شد.

تخت شاهی اظهار داشت: اجرای خط انتقال آب به طول سه کیلومتر از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا به شمار می رود که تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ متر از این پروژه اجرا شده و ۲۰۰ متر دیگر باقیمانده است.

وی با بیان اینکه این پروژه با ۲۵.۸ کیلومتر و با اعتباری بیش از ۶۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی در حال اجرا است، گفت: با تکمیل این پروژه طرح آبرسانی اضطراری مریوان از طریق سد گاران و با انتقال ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آب اجرا خواهد شد.

در حال حاضر بیش از ۴۷۰ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند است.

مریوان در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج واقع شده و امور آب این شهرستان به بیش از ۴۴ هزار مشترک خدمات می‌دهد.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن