تهران

همایش آموزشی و انگیزشی دانش آموزان کنکوری مددجوی تهران برگزار شد


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سومین همایش تخصصی کنکور ۱۴۰۱ ویژه دانش آموزان تحت حمایت با حضور محمدمهدی اسماعیلی، قائم مقام مدیرکل، اعضای شورای مدیران کمیته امداد استان تهران، دانش آموز کنکوری تحت حمایت و جمعی از خیران حوزه فرهنگی با همکاری مؤسسه مدرسه زندگی در محل سالن همایش های دکتر پاکدامن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  برگزار شد.

‌قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان تهران در این مراسم با بیان اینکه هم اکنون ۸۰ هزار خانوار با جمعیت ۱۴۰ هزار نفر تحت حمایت این نهاد در استان تهران است، گفت: از این تعداد ۲۵ هزار نفر دانش آموز و ۱۶۰۰ نفر دانشجو و طلبه هستند.

 محمدمهدی اسماعیلی افزود: همچنین از این تعداد ۱۰۰۰ نفر  نخبه علمی، هنری، قرآنی و هنری از خدمات این نهاد در سطح استان تهران بهره مند می شوند.

اسماعیلی با بیان اینکه موفقیت های دانش آموزان در کنکور و انتخاب راه روشن برای مسیر موفقیت از جمله عوامل توانمندسازی این گروه از جامعه هدف است، بیان کرد:ارتقای سطح فرهنگی مددجویان تحت حمایت مهم‌ترین گام در مسیر توانمند سازی اقتصادی آنان است.

قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان تهران  توانمند سازی فکری و فرهنگی و کمک به آینده سازان این مرز و بوم را از اهداف کمیته امداد در کمک به دانش آموزان و دانشجویان عنوان کرد و گفت: در این راستا کمک هزینه تحصیلی به منظور مرتفع شدن بخشی از مشکلات مالی دانشجویان و دانش آموزان تحت حمایت پرداخت تا آن‌ها بتوانند با خیالی آسوده به تحصیل ادامه دهند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه توانمندسازی جامعه هدف تحت حمایت از طریق طرح های مختلف از جمله تأمین مسکن، معاضدت حقوقی، مهارت آموزی، کاریابی و حمایت تحصیلی  اجرایی می شود، گفت: در بخش حمایت تحصیلی برنامه های مختلف از جمله حمایت از نخبگان، استعداد برتر و حمایت از کنکوری ها در دستور کار این نهاد است.

حسین زمانیان افزود: در سال تحصیلی جدید ۱۰۰۰ دانش آموز کنکوری شناسایی شد که از این تعداد  ۲۲۰ دانش آموز در همایش های ویژه کنکور که هر ماه در حال برگزاری است شرکت می کنند و از خدمات ویژه بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه همایش آمادگی در کنکور  در سال های گذشته یک بار در سال طول تحصیلی برگزار می شد، بیان کرد: در سال جاری برای آمادگی دانش آموزان در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، ۴۹ همایش در نظر گرفته شده است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران  با اشاره به تشکیل باشگاه مستعدین کنکور ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: این باشگاه با حضور دانش‌آموزان مستعد با معدل بالا که در آزمون‌های آزمایشی تراز خوبی کسب کرده‌اند تشکیل شده است و خدمات ویژه مشاوره‌ای در قالب باشگاه مستعدین ارائه می‌شود. 

وی به حمایت از دانش آموزان مستعد پایه ششم برای ورود به مدارس تیزهوشان خبر داد و گفت: ارائه خدمات مشاوره تحصیلی در جهت استعداد یابی برای دانش آموزان پایه نهم به منظور انتخاب رشته صحیح در دستور کار این معاونت قرار دارد.

زمانیان با بیان اینکه هم اکنون ۹۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان تهران فعالیت می کنند، افزود: از این تعداد ۴۱ مرکز نیکوکاری تخصصی در حوزه امور فرهنگی فعالیت می کنند.

وی بیان کرد: پیش بینی شده تا پایان امسال این تعداد به بیش از ۱۰۰ مرکز نیکوکاری تخصصی در حوزه فرهنگی افزایش یابد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران به تعامل با مؤسسات آموزشی به منظور آمادگی دانش آموزان تحت حمایت برای کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: دانش آموزان از خدمات این موسسات به صورت رایگان بهره مند می شوند و برگزاری این همایش ها نیز مکمل این امر است تا با همکاری جامعه خیران حوزه فرهنگی ‌در راستای ارائه خدمات به دانش آموزان کنکوری اقدام کنیم.  

وی با اشاره به اجرای طرح حمایت از بازماندگان از تحصیل، افزود: این طرح نیز با جدیت در کمیته امداد استان تهران اجرایی می شود.

زمانیان با بیان اینکه طرح مدارس همدل با هدف بهره مندی دانش آموزان مستعد از تحصیل رایگان اجرایی می شود، گفت: در سال تحصیلی جدید ۹۸۰ دانش آموز از تحصیل رایگان در مدارس غیرانتفاعی و هیأت امنایی برخوردار شده اند.

خیران حاضر در این همایش بالغ بر ۴۷ میلیون تومان به صورت نقدی به دانش آموزان تحت حمایت کمک کردند.

همچنین ۹ دستگاه تبلت، اعزام سه دانش آموز با خانواده به مشهد مقدس و تأمین سه دستگاه بخاری گازسوز از دیگر کمک های خیران در این مراسم بود.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن