کردستان

وزیر پیشنهادی بهداشت از بدنه وزارتخانه و آشنا به این حوزه است


محسن فتحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دکتر عین‌اللهی تقریبا تمام سنوات خدمت‌اش در وزارت بهداشت بوده و در تمام حوزه‌های وزارتخانه، کار و مسوولیت داشته و فرد با تجربه‌ای است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ای که وزیر پیشنهادی بهداشت ارائه کرده، قابلیت اجرایی دارد، اضافه کرد: برنامه‌های وی آرمان‌گرایانه نیست و بر اساس داشته‌های موجود است، بنابراین قابلیت اجرایی شدن دارد.

رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث سلامت و مقابله با کرونا موضوع اصلی کشور در شرایط کنونی است، افزود: هدف اول ما در وزارت بهداشت، نابودی ویروس کرونا و بازگشت سلامت به جامعه است، ضمن اینکه بحث واکسیناسیون نیز باید هر چه سریعتر انجام شود.

دکتر فتحی بر لزوم وارد کردن ۱۲۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه غذا و دارو(به ویژه دارو) با مشکلاتی مواجه هستیم و تمام جامعه به نوعی با بحث کمبود دارو درگیر هستند، لذا این موضوع را که دغدغه مجلس، کمیسیون بهداشت و مردم است، به وزیر پیشنهادی بهداشت، انتقال داده شد.

وی بحث تعارض منافع را از جمله مسائل مطرح شده با دکتر عین‌اللهی، وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع مطرح شد که هرکسی در وزارتخانه هر پُستی دارد، نباید در بخش خصوصی هم فعالیت کند، چراکه ممکن است بحث تعارض منافع بر سیاستگذاری‌های وزارتخانه تاثیر منفی بگذارد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به اینکه کرونا در ۲ سال اخیر به مسئله آموزش(به ویژه در بخش بهداشت و درمان) لطمه زده است، بنابراین وزیر بهداشت آینده باید برای رفع مشکلات این حوزه برنامه داشته باشد.

فتحی بیشترین نگرانی کمیسیون بهداشت و درمان را مدیریت کرونا دانست و افزود: معتقدم که برای کنترل کرونا، تنها قرنطینه و محدودیت کارساز نیست، بلکه باید برنامه‌ای کاربردی داشت و هر چه زودتر زنجیره انتقال این ویروس قطع شود وگرنه باید منتظر پیک ششم و هفتم کرونا هم باشیم.

دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شده است. وی متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص قرنیه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

عین‌اللهی در حوزه علمی و اجرایی به عنوان رئیس قطب چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسئول کمیته جذب دانشجویی جهاد سازندگی در شورای انقلاب فرهنگی، معاون درمان بهداری کل سپاه، معاون آموزشی، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، رئیس دفتر نظارت و ارزیابی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، مشاور سازمان بین‌المللی آموزش پزشکی WFME، دبیر انجمن آموزش علوم پزشکی ایران، عضو هیات ممتحنه بورد تخصصی چشم پزشکی کشور، عضو شورایعالی مرکز تحقیقات چشم پزشکی کشور، عضو هیات مدیره بانک چشم جمهوری اسلامی ایران، عضو شورایعالی استعدادهای درخشان وزارت بهداشت درمان و آموزش، رئیس انجمن آموزش علوم پزشکی، عضو مرکز تحقیقات لیزر پزشکی، رییس قطب چشم پزشکی، مشاور بیماری‌های چشم، شورای سیاست گذاری سلامت صدا و سیما و عضو هیات تحریریه مجله علمی پژوهشی چشم پزشکی بینا-طب و تزکیه و کوثر بوده و فعالیت کرده است.

عین‌اللهی همچنین ۳۵ کتاب، چهار مقاله فارسی و ۹ مقاله انگلیسی در حوزه تخصصی خود تالیف کرده است.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن