اصفهان

۳۳۸ پروژه در استان اصفهان افتتاح شد


به گزارش ایرنا، ولی‌الله نصر روز سه‌شنبه همزمان با هفته بهزیستی در نشست مشترک با فرمانده و رییس عقیدتی و سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی در اداره کل بهزیستی اصفهان افزود: ۳۶ پروژه مسکن مددجویان و ۲۹۸ طرح اقتصادی از طرح‌های مورد بهره‌برداری در هفته بهزیستی در استان بود.

وی بیان کرد: ۲ مرکز مشاوره، آموزشگاه رانندگی و یک دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده ویژه معلولان در این هفته به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بهزیستی اصفهان با اشاره به احداث مسکن برای مددجویان این سازمان گفت: پروژه مسکن مددجویان ویژه خانواده دارای ۲ معلول با همکاری بنیاد مستضعفان و انجمن خیرین مسکن‌ساز احداث می‌شود.

وی با اشاره به برنامه اشتغال معلولان و کمک به خودکفایی آنان اظهار داشت: برخی از مددجویان با توانایی فردی خود اقدام به ایجاد فرصت شغلی کرده‌اند و در بعضی از پروژه‌های اشتغالزا، سرمایه‌گذار بخش خصوصی تعدادی از توانجویان را متناسب با توانایی  و شرایط کاریشان، بکار گرفته است.

نصر یادآور شد: سازمان بهزیستی یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی و معافیت از پرداخت حق بیمه فرد معلول را برای جبران بخشی از کمبود کارایی آن مددجو برای کارفرما پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های توانمندسازی اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره برای مردم اشاره کرد و اظهار داشت: این برنامه برای کارکنان وظیفه در یگان‌های نظامی مثل منطقه پدافند هوایی ارتش نیز پیش بینی و اجرا شده که دستاوردهایی نیز داشته است.

فرمانده منطقه پدافند هوایی مرکزی شهید نصر اصفهانی نیز در این نشست بر ضرورت ارتقا کیفیت زندگی مردم تاکید کرد و گفت: آسیب‌های اجتماعی و توسعه و پیشرفت فناروری بر زندگی افراد اثر گذاشته و گاهی تهدیدی برای زیست اجتماعی بوده اما برگزاری گارگاه ها و دوره‌های آموزشی در توانمندسازی و مدیریت این آسیب‌ها نقش‌آفرین بوده است.

امیر سرتیپ علی حدادی سامانی افزود: افزایش دانش و مهارت زندگی جوانان، این قشر را در برابر آسیب‌ها و مشکلات مصون می‌دارد که دوره‌های آموزشی در یگان‌های نظامی تحت نظر پدافند هوایی با حضور کارشناسان انجام می‌شود.

رییس عقیدتی، سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی در بخشی از این نشست به موضوع آموزش مهارت‌های اجتماعی و اشتغالزایی کارکنان وظیفه اشاره کرد و یادآور شد: دوران خدمت سربازی هدفمند و با برگزاری دوره‌های آموزشی، فرصت‌هایی برای جوانان ایجاد شده است و آنان در ادامه زندگی از آن بهره می‌برند.

 حجت الاسلام والمسلمین سیدجانمراد موسوی ادامه داد: تفاهمنامه‌های مشترکی با سازمان‌های حوزه های مهارتی و کارآفرینی منعقد شده که فرصتی برای ارتقای سطح دانش و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش ایرنا، دیدار مشترک مدیرکل و معاونان بهزیستی استان اصفهان و فرمانده و رییس عقیدتی و سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی به مناسبت هفته بهزیستی و در آستانه عید قربان و دهه ولایت به منظور تقدیر از همکاری‌ها و هم‌افزایی برای فعالیت‌های دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی برگزار شد.

هفته بهزیستی از ۲۲ تیر آغاز شد و تا ۲۹ ادامه داشت.


منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن