خوزستان

۴۰۰ موکب اربعین برای خدمات‌رسانی در شلمچه اعلام آمادگی کردند

[ad_1]

مکی یازع روز روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی به منظور توجیه و آموزش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در هر هفته در زمینه بهداشت و نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی برای اعضای موکب‌های حسینی برگزار می‌شود.

وی افزود:به منظور ارایه خدمات مطلوب به زائران، ایجاد امکانات زیرساختی برای استقرار موکب‌ها در مسیر شلمچه در حال پیگیری است تا موکب داران مشکلی برای استقرار نداشته باشند.

یازع ادامه داد: امسال به خاطر افزایش گرمای هوا در زمان برگزاری مراسم اربعین حسینی ضمن احداث سایبان‌ در محل استقرار موکب‌های شهرستانی، احداث کارخانه یخ در موقعیت بهبهان در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: با توجه به اینکه زائران هشت استان برای زیارت اربعین از مرز شلمچه گذر می‌کنند جلساتی با نماینده‌های موکب‌ها و کاروان‌های زیارتی به ویژه استان های معین همچون بوشهر، هرمزگان، کرمان و فارس برگزار شد و تمام موارد مورد نیاز برای خدمات رسانی به آنها ارایه شده است.

پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر، و پایانه مرزی چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی هستند.

گذرگاه مرزی شلمچه در اربعین سال ۱۳۹۸ میزبان بیش از یک میلیون زائر از نقاط مختلف کشور و کشورهای خارجی بود.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن