کردستان

۸۸ ناظر بهداشتی بر روند برگزاری کنکور سراسری در کردستان نظارت دارند

[ad_1]

ابراهیم قادری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنکار ایرنا اظهار داشت: ۹۹ حوزه کار برگزاری آزمون سراسری کنکور را به مدت چهار روز بر عهده دارند که در حوزه های پرجمعیت یک ناظر و در حوزه های کم جمعیت هر دو یا سه حوزه، یک ناظر بر روند رعایت پروتکلهای بهداشتی نظارت می کنند.

وی با بیان اینکه ۲۳۲ نفر نیز در طول زمان برگزاری این آزموت برای بازدید و نظارت موردی پیش بینی شده است، اضافه کرد: طی روزهای قبل نظارتهای لازم بر محلهای برگزاری آزمون انجام و تمامی موارد بهداشتی توصیه و نواقص موجود نیز بر طرف شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به تعیین اتاق‌های قرنطینه برای بیماران و افراد مشکوک به کرونا، افزود: چینش صندلی ها با فاصله مناسب بوده و ضدعفونی محل برگزاری آزمون نیز بصورت مرتب انجام شده و تاکنون هیچ مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.

دکتر قادری با تاکید بر اینکه داوطلبان کنکور سراسری، باید رعایت بهداشت فردی از جمله ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی را با دقت مدنظر داشته باشند، افزود: محل برگزاری آزمون از نظر تهویه ارزیابی شده و بر اساس برنامه ریزی انجام شدهف باید کمترین ازدحام حین کنکور سراسری را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه خانواده‌های داوطلبان از سلامت و رعایت نکات بهداشتی در حوزهای آزمون سراسری اطمینان داشته باشند از آنان خواست از همراهی فرزندان خود در حوزه های آزمون خودداری کنند تا ازدحام به حداقل برسد.

در کنکور سراسری امسال ۲۹ هزار و ۴۳ داوطلب در استان در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان خارجه با هم رقابت می‌کنند.

براساس زمان بندی انجام شده آزمون کنکور سراسری رشته هنر صبح روز چهارشنبه ۹ تیر، ریاضی و فنی و انسانی صبح روز پنجشنبه ۱۰ تیر ، تجربی صبح روز جمعه ۱۱ تیر و زبان‌های خارجی صبح روز شنبه ۱۲ تیر برگزار می شود.

در کنکور سراسری ۱۳۹۹ در استان کردستان ۲۱ هزار و ۹۷۱ داوطلب با هم به رقابت پرداختند.

[ad_2]
منبع

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )
اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن